Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Trwa nabór wniosków stypendialnych dla studentów!

Od 500 do nawet 1500 zł miesięcznie mogą otrzymać studenci warszawskich uczelni wyższych, którzy odnoszą sukcesy artystyczne, naukowe, sportowe lub angażują się społecznie. 1 września rozpoczął się nabór wniosków stypendialnych od studentów. Przez 17 lat trwania tego programu Warszawa przyznała już łącznie ponad 9000 stypendiów.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II adresowane są uczniów oraz studentów uczących się w Warszawie. Ubiegać się o nie mogą młodzi ludzie, którzy w ciągu trzech ostatnich lat osiągali sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażowali się w różnorodne działania społeczne, a dodatkowo spełniają kryteria formalne, czyli uzyskali dobre wyniki w nauce (w przypadku studentów średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku studentów rozpoczynających studia oraz 3,5 w przypadku studentów kolejnych lat studiów), a miesięczny dochód netto na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie może przekraczać kwoty 2000 zł.

Nabór wniosków dla studentów (także tegorocznych maturzystów) potrwa do 10 października. Warto jednak nie czekać do ostatniej chwili, ale wcześniej zebrać potrzebną dokumentację, by w ten sposób zwiększyć swoje szanse na uzyskanie stypendium. Stypendia dla studentów wypłacane są przez 9 miesięcy roku akademickiego i mogą wynosić od 500 do nawet 1500 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, stwarza możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.

– W ramach programu stypendialnego stypendyści mają co roku okazję, by poznać zasady pracy projektowej i zrealizować własne projekty, których efekty stanowią wartość nie tylko dla nich samych, ale także dla warszawiaków – mówi Kinga Świstak, starszy specjalista ds. stypendiów w Centrum Myśli Jana Pawła II. – W tym roku dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się przygotowana przez Alicję i Wojtka wystawa zdjęć pt. „Ciałość”, w której prace wystawili interesujący się fotografią studenci z całej Polski. Projekt miał na celu wzbudzić w widzach refleksję na temat współczesnego podejścia do ciała i budowania relacji z własnym ciałem. Młodsi stypendyści przygotowali dla warszawiaków rodzinną grę miejską pn. „Gra o Wolność”, w której poruszyli tak istotny w obliczu trwającej wojny w Ukrainie temat solidarności – wymienia.

Wszystkie szczegóły na temat przyznawania stypendiów oraz programu stypendialnego Centrum można znaleźć na stronie: stypendiajp2.pl

__________

Partnerem kampanii promocyjnej są Koleje Mazowieckie.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.