Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Hutek / Wania / Atom String Quartet / „Z Księgi Psalmów”

Głęboko zakorzenione w literaturze psalmy to wyjątkowy dokument czasu –uniwersalny przykład jak rozmawiać z Bogiem. Wspaniała poezja starożytności, ciągle żywa i aktualna, po dziś fascynuje w setkach przekładów, a jej niezwykłe strofy inspirują muzyków czerpiących natchnienie z różnych epok i stylów.

Artystką, która ostatnio sięgnęła po psalmy jest Małgorzata Hutek. Absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej, doskonale wyczuwająca poetycką frazę, obdarzona wielką muzyczną wyobraźnią i wrażliwością kompozytorka i wokalistka. Do udziału w swoim projekcie zaprosiła muzyków, których śmiało można nazwać gigantami naszej jazzowej sceny: Dominika Wanię – wybitnego pianistę młodego pokolenia, z ogromnym powodzeniem zdobywającego europejskie i amerykańskie sceny, który subtelną grą wydobywa piękne brzmienia z każdej nuty oraz Atom String Quartet, jeden z najbardziej intrygujących na świecie kwartetów smyczkowych, który wybornie i z wielką ekspresją łączy jazz, muzykę współczesną i klasyczną.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.