Życie po stracie – czy można dobrze przeżyć żałobę?

Wydawnictwo Zwierciadło i Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają 25 maja o godz. 18:00 na trzecie z cyklu SPOTKANIE O SENSIE. Tematem spotkania będzie: Życie po stracie – czy można dobrze przeżyć żałobę?

Gośćmi spotkania będą:
– Renata Arendt-Dziurdzikowska – dziennikarka, autorka książki „Możesz odejść, bo cię kocham”
– Sławomira Woźniak – psycholog, psychoterapeutka z Warszawskiego Centrum Psychoterapii „Adeste”, pracująca w hospicjum domowym
– Małgorzata Liszyk-Kozłowska – psychoterapeutka
– Benedykt Peczko – psychoterapeuta, coach, dyrektor Polskiego Instytutu NLP

SPOTKANIA O SENSIE to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których będą poruszane tematy związane z sensem życia i śmierci.
W spotkaniach udział wezmą znani dziennikarze, autorzy książek, psychologowie, psychoterapeuci, duchowni, a także podróżnicy i osoby świeckie. Wstęp na spotkania jest wolny.

Fragment książki:
Kilka lat temu bliska, mądra kobieta zapytała mnie, czy naprawdę wierzę w to, że kiedyś umrę. To pytanie trafiło w czuły punkt. Czy naprawdę w to wierzymy? Czy wierzymy, że kiedyś – a może już jutro – trzeba będzie na zawsze rozstać się z tymi, których kochamy. Relacje ludzi, którzy nagle stracili bliskich, są źródłem bezcennej wiedzy o nas samych. Są wyzwaniem – każą ryzykować miłość w każdej chwili życia. Nie czekać, ponieważ nie ma chwili do stracenia, gdy każda może być ostatnia. Z perspektywy śmierci okazuje się, że niewiele poza naszymi relacjami z ludźmi wytrzymuje próbę czasu. To, co wydaje się banalne i nadużywane, że najważniejsza jest miłość, dociera do serca rozdzieranego rozpaczą po stracie.

25 maja, godz. 18:00
Centrum Myśli Jana Pawła II
ul. Foksal 11

Wstęp wolny!

Dodano: