Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zwycięzcy JP2 wiem i znam w Rzymie

 
Do konkursu „JP2 – wiem i znam” zaprosiliśmy gimnazjalistów i młodzież ze szkół średnich Warszawy i okolic. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – historia i nauczanie. Przez ponad pół roku, w comiesięcznych spotkaniach, uczestnicy spotykali się na warsztatach, aby lepiej poznać myśl Ojca Świętego skierowaną do Polaków.
Finał konkursu składał się z dwóch części (maj – czerwiec 2007). W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test. Najlepsi awansowali do drugiej rundy, która polegała na ustnej wypowiedzi na zadany temat. Zwycięzcy – eksperci od papieskich pielgrzymek – udali się w podróż do Rzymu.


Relacja  Franciszka Gonciarza Relacja Michała Misztala
 
To niemożliwe! To była pierwsza myśl która przyszła mi do głowy po ogłoszeniu wyników. Bardzo ucieszyłem się z wycieczki do Włoch. Co prawda byłem już w tym kraju, ale nie miałem możliwości dokładnego zwiedzenia jego zabytków.
 
Pierwszy dzień to podróż przez Polskę i Czechy oraz nocleg w czeskim miasteczku Pohorelice. Drugiego dnia mieliśmy do przejechania całą Austrię, aby dotrzeć do hotelu w miejscowości Russi niedaleko Rawenny – tam spróbowaliśmy po raz pierwszy pysznych włoskich lodów w kawiarence przy piazza – rynku z kościołem, ratuszem i fontanną… >>>(więcej)

Jedna z łacińskich sentencji brzmi: "Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu". Prawdziwość tego powiedzenia mogłem sam zweryfikować, udając się na wycieczkę do słonecznej Italii. Podróż do Włoch umożliwiło mi zajęcie 1. miejsca w konkursie "JPII- wiem i znam", organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Nagrodą za to osiągnięcie był właśnie, sponsorowany przez Biuro Podróży API TRAVEL dwuosobowy wyjazd na Półwysep Apeniński.
Wycieczka marzeń rozpoczęła się 22 czerwca. Po trwającej 2 dni podróży przez Austrię i Czechy, ku uciesze i wszechogarniającej radości wszystkich uczestników, znaleźliśmy się na terytorium państwa włoskiego…>>>(więcej)


Sponsorem nagrody głównej jest firma turystyczna

 

 

www.apitravel.pl

Serdecznie dziękujemy za współfinansowanie konkursu!

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.