Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zwycięstwo człowieka

„Człowiek jest powołany do odnoszenia zwycięstwa w Jezusie Chrystusie. Jest to zwycięstwo nad grzechem, nad starym człowiekiem, który tkwi głęboko w każdym z nas”. Czy przesłanie pielgrzymki Jana Pawła II z roku 1983 jest nadal aktualne? 

Siostra Małgorzata Chmielewska (Chleb Życia), Tomek Budzyński (Armia, 2.Tm 2.3), ks. Henryk Zieliński (Idziemy) wraz z Łukaszem Ofiarą (CMJPII) będą zastanawiać się czy przesłanie Jana Pawła II sformułowane w 1983 r. może być wciąż aktualne. Podczas pielgrzymki Papież mówił o walce i pełni człowieczeństwa oraz możliwym zwycięstwie człowieka. Zwycięstwie moralnym, zwycięstwie przez przebaczenie, zwycięstwa przez przekraczanie siebie w Chrystusie. Wzywał do zaangażowania i wychodzenia z marazmu. Do zaufania Bogu.
 
Chcemy wspólnie zastanowić się nad egzystencjalnym wymiarem przesłania Jana Pawła II o zwycięstwie, rozmawiać o tym, na ile jego nauczanie może być kompasem w naszym życiu. 
 
Czy można doświadczyć zwycięstwa wśród bezdomnych, wśród ludzkiej nędzy i odrzucenia? Czy Bóg może zwyciężyć nad moim grzechem, alkoholem, narkotykami i nihilizmem? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi.
 
Data: 21 maja 
Godz.: 18:30 
Miejsce: s. 207 w budynku Starego BUWu, na Kampusie Centralnym Uniwersytetu Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście 26/28.
 
Na spotkanie zapraszają: Centrum Myśli Jana Pawła II, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, ASK Soli Deo i NZS UW

Opublikowano 17.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.