Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zostań wolontariuszem wystawy „Jan Paweł II – człowiek z wolności”

Jeśli chcesz aktywnie spędzić wakacje, a jednocześnie stać się członkiem zespołu tworzącego wystawę o Janie Pawle II, dołącz do grona naszych wolontariuszy! Wystawa „Jan Paweł II – człowiek z wolności”, która stanie naprzeciwko Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, będzie otwarta dla zwiedzających od 14 sierpnia do 9 września w godz. 10-21. Stanowi ona wstęp do zbliżających się rocznic: 40. rocznicy wybrania Karola Wojtyły na papieża oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na Twoje zgłoszenie czekamy pod adresem wolontariat@centrumjp2.pl.

TWOJE ZADANIA

Jako wolontariusz będziesz:

 • dbał o gości wystawy,
 • pomagał w wydawaniu biletów,
 • współtworzył zespół Centrum Myśli Jana Pawła II.

Ważną częścią tego wolontariatu jest również możliwość poszerzenia wiedzy o Janie Pawle II – zarówno przez dogłębne poznanie narracji wystawy, jak i program rozwojowy dotyczący wolności, który rozpoczniemy po zamknięciu wystawy. Ten wolontariat może stać się dla Ciebie świetnym wstępem do szukania odpowiedzi na pytanie: „Czym jest dla mnie wolność?”.
Wymiar godzinowy dopasujemy podczas rozmowy wstępnej do Twoich zadań i możliwości.

 

TWOJE KOMPETENCJE

 • Twoim zadaniem będzie przede wszystkim kontakt ze zwiedzającymi, dlatego to ważne, abyś lubił pracę z ludźmi, był komunikatywny i czuł się odpowiedzialny za wystawę.
 • Podczas swoich dyżurów zapewne spotkasz obcokrajowców. Wystarczy, że będziesz wiedział, jak się z nimi przywitać i odpowiedzieć na podstawowe pytania po angielsku. :)
 • Możesz dołączyć do naszego zespołu bez dużej wiedzy o Janie Pawle II, jeśli masz w sobie chęć, aby to zmienić. Wystawa to doskonała sposobność ku temu!
 • Jeśli już dużo wiesz o Janie Pawle II i chcesz sprawdzić się jako przewodnik po wystawie, daj nam znać.

 

TWOJE KORZYŚCI

Jako wolontariusz wystawy „Jan Paweł II – człowiek z wolności”:

 • spędzisz aktywnie wakacje i przyczynisz się do realizacji dużego projektu kulturalnego,
 • poćwiczysz swoją komunikatywność i umiejętność pracy z ludźmi,
 • sprawdzisz się w dynamicznych warunkach i poznasz kulisy wolontariatu w kulturze,
 • będziesz mógł znacznie poszerzyć swoją wiedzę o Janie Pawle II,
 • zostaniesz zaproszony do udziału w programie rozwojowym dotyczącym wolności, przygotowanym specjalnie dla wolontariuszy Centrum Myśli Jana Pawła II,
 • ustalisz szczegóły swojego zaangażowania podczas rozmowy wstępnej,
 • zostaniesz przygotowany i przeszkolony,
 • podpiszesz porozumienie o wolontariacie i zostaniesz ubezpieczony,
 • otrzymasz informację zwrotną dotyczącą swojej pracy oraz zaświadczenie.

 

WIĘCEJ O WYSTAWIE

Przez wystawę „Jan Paweł II – człowiek z wolności” chcemy opowiedzieć o fenomenie polskiego papieża, który obejmując stery Kościoła, wpłynął na losy całego świata. W jego nauczaniu temat wolności wewnętrznej pojawiał się nieustannie, zaś jego mocne apele o poszanowanie godności człowieka rozpoczęły przemiany społeczne zakończone upadkiem komunizmu. Pragniemy pokazać Karola Wojtyłę, który jako dorastający chłopak słyszał gąsienice niemieckich czołgów. Młodego kapłana i biskupa stawiającego opór bezdusznemu systemowi komunistycznemu. Człowieka, który ze świadka historii odradzającej się Ojczyzny przemienił się w jej kreatora.

 

Opublikowano 25.07.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.