Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zostań wolontariuszem wystawy „Jan Paweł II – człowiek z wolności”

Jeśli chcesz aktywnie spędzić wakacje, a jednocześnie stać się członkiem zespołu tworzącego wystawę o Janie Pawle II, dołącz do grona naszych wolontariuszy! Wystawa „Jan Paweł II – człowiek z wolności”, która stanie naprzeciwko Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, będzie otwarta dla zwiedzających od 14 sierpnia do 9 września w godz. 10-21. Stanowi ona wstęp do zbliżających się rocznic: 40. rocznicy wybrania Karola Wojtyły na papieża oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na Twoje zgłoszenie czekamy pod adresem wolontariat@centrumjp2.pl.

TWOJE ZADANIA

Jako wolontariusz będziesz:

 • dbał o gości wystawy,
 • pomagał w wydawaniu biletów,
 • współtworzył zespół Centrum Myśli Jana Pawła II.

Ważną częścią tego wolontariatu jest również możliwość poszerzenia wiedzy o Janie Pawle II – zarówno przez dogłębne poznanie narracji wystawy, jak i program rozwojowy dotyczący wolności, który rozpoczniemy po zamknięciu wystawy. Ten wolontariat może stać się dla Ciebie świetnym wstępem do szukania odpowiedzi na pytanie: „Czym jest dla mnie wolność?”.
Wymiar godzinowy dopasujemy podczas rozmowy wstępnej do Twoich zadań i możliwości.

 

TWOJE KOMPETENCJE

 • Twoim zadaniem będzie przede wszystkim kontakt ze zwiedzającymi, dlatego to ważne, abyś lubił pracę z ludźmi, był komunikatywny i czuł się odpowiedzialny za wystawę.
 • Podczas swoich dyżurów zapewne spotkasz obcokrajowców. Wystarczy, że będziesz wiedział, jak się z nimi przywitać i odpowiedzieć na podstawowe pytania po angielsku. :)
 • Możesz dołączyć do naszego zespołu bez dużej wiedzy o Janie Pawle II, jeśli masz w sobie chęć, aby to zmienić. Wystawa to doskonała sposobność ku temu!
 • Jeśli już dużo wiesz o Janie Pawle II i chcesz sprawdzić się jako przewodnik po wystawie, daj nam znać.

 

TWOJE KORZYŚCI

Jako wolontariusz wystawy „Jan Paweł II – człowiek z wolności”:

 • spędzisz aktywnie wakacje i przyczynisz się do realizacji dużego projektu kulturalnego,
 • poćwiczysz swoją komunikatywność i umiejętność pracy z ludźmi,
 • sprawdzisz się w dynamicznych warunkach i poznasz kulisy wolontariatu w kulturze,
 • będziesz mógł znacznie poszerzyć swoją wiedzę o Janie Pawle II,
 • zostaniesz zaproszony do udziału w programie rozwojowym dotyczącym wolności, przygotowanym specjalnie dla wolontariuszy Centrum Myśli Jana Pawła II,
 • ustalisz szczegóły swojego zaangażowania podczas rozmowy wstępnej,
 • zostaniesz przygotowany i przeszkolony,
 • podpiszesz porozumienie o wolontariacie i zostaniesz ubezpieczony,
 • otrzymasz informację zwrotną dotyczącą swojej pracy oraz zaświadczenie.

 

WIĘCEJ O WYSTAWIE

Przez wystawę „Jan Paweł II – człowiek z wolności” chcemy opowiedzieć o fenomenie polskiego papieża, który obejmując stery Kościoła, wpłynął na losy całego świata. W jego nauczaniu temat wolności wewnętrznej pojawiał się nieustannie, zaś jego mocne apele o poszanowanie godności człowieka rozpoczęły przemiany społeczne zakończone upadkiem komunizmu. Pragniemy pokazać Karola Wojtyłę, który jako dorastający chłopak słyszał gąsienice niemieckich czołgów. Młodego kapłana i biskupa stawiającego opór bezdusznemu systemowi komunistycznemu. Człowieka, który ze świadka historii odradzającej się Ojczyzny przemienił się w jej kreatora.

 

Opublikowano 25.07.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.