Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program 5. Edycji Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju!

Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju to muzyczny festiwal, którego 5. edycja odbędzie się w Warszawie w dniach 22-26.10.2021.  Jego celem jest odkrywanie sztuki zdolnej do wyrażenia transcendencji, mogącej zaspokoić metafizyczny głód człowieka XXI wieku.

Posługując się językiem muzyki współczesnej Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju prezentuje publiczności program, w którym duchowość różnych kultur wyraża się przez sztukę. Na zaproszenie festiwalu powstają projekty łączące przeszłość z teraźniejszością, sacrum z profanum, kulturę lokalną z globalną. Festiwal zaprasza artystów oraz widzów do spotkania z nieznanym. Prezentuje muzykę, która dotyka głębokich emocji, otwierając na pokojowe współistnienie oraz różnorodność wolną od podziałów i przemocy.

W tegorocznym programie usłyszymy sześć projektów muzycznych, z których pięć to premiery przygotowane specjalnie na festiwal.

22.10 (PT) / G. 19:30
 SYGNOWANO ARVO PÄRT
(LUTOSŁAWSKI QUARTET, WANIA, LOBEDAN)

23.10 (SB) / G. 18:00
EL GUSTO, REŻ. SAFINEZ BOUSBIA
(WARSZAWSKA PREMIERA FILMOWA)
SEANS BEZPŁATNY

24.10.21 (ND) / OD G. 19:30 – podwójny koncert!
OLIVIER MESSIAEN – KWARTET NA KONIEC CZASU
(WĄSIK, PEPOL, MARKOWICZ, ELJASIŃSKI)

NASTĘPNIE
APPARITION
(ZUBEL, KSIĄŻEK)

25.10 (PN) / OD G. 19:30
HYMN O NIESZCZĘSNYM ROZBITKU
(CHAMOUN, GÓRCZYŃSKI, MAZURKIEWICZ, SZPURA)

NASTĘPNIE
TRZY ROZMOWY
(DYS)

26.10 (WT) / G. 19:30
LEGGEREZZA
(MYSŁOWSKA, PEPOL, ZAKROCKI)

Szczegółowy program  i bilety– www.muzykawiary.pl

 Na część wydarzeń obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą dystrybuowane od 11 października.

Partnerami wydarzenia są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Zespół Państwowych szkół muzycznych nr 1 w Warszawie, Chrześcijańska Akademia Teologiczna, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Kino Muranów, Biletyna, Firma Jarczyński.

Patronami medialnymi są: Program Drugi Polskiego Radia, TVP Kultura, Polityka, Wyborcza.pl, jazzarium.pl

Zrealizowano we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Opublikowano 29.09.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.