Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program 5. Edycji Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju!

Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju to muzyczny festiwal, którego 5. edycja odbędzie się w Warszawie w dniach 22-26.10.2021.  Jego celem jest odkrywanie sztuki zdolnej do wyrażenia transcendencji, mogącej zaspokoić metafizyczny głód człowieka XXI wieku.

Posługując się językiem muzyki współczesnej Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju prezentuje publiczności program, w którym duchowość różnych kultur wyraża się przez sztukę. Na zaproszenie festiwalu powstają projekty łączące przeszłość z teraźniejszością, sacrum z profanum, kulturę lokalną z globalną. Festiwal zaprasza artystów oraz widzów do spotkania z nieznanym. Prezentuje muzykę, która dotyka głębokich emocji, otwierając na pokojowe współistnienie oraz różnorodność wolną od podziałów i przemocy.

W tegorocznym programie usłyszymy sześć projektów muzycznych, z których pięć to premiery przygotowane specjalnie na festiwal.

22.10 (PT) / G. 19:30
 SYGNOWANO ARVO PÄRT
(LUTOSŁAWSKI QUARTET, WANIA, LOBEDAN)

23.10 (SB) / G. 18:00
EL GUSTO, REŻ. SAFINEZ BOUSBIA
(WARSZAWSKA PREMIERA FILMOWA)
SEANS BEZPŁATNY

24.10.21 (ND) / OD G. 19:30 – podwójny koncert!
OLIVIER MESSIAEN – KWARTET NA KONIEC CZASU
(WĄSIK, PEPOL, MARKOWICZ, ELJASIŃSKI)

NASTĘPNIE
APPARITION
(ZUBEL, KSIĄŻEK)

25.10 (PN) / OD G. 19:30
HYMN O NIESZCZĘSNYM ROZBITKU
(CHAMOUN, GÓRCZYŃSKI, MAZURKIEWICZ, SZPURA)

NASTĘPNIE
TRZY ROZMOWY
(DYS)

26.10 (WT) / G. 19:30
LEGGEREZZA
(MYSŁOWSKA, PEPOL, ZAKROCKI)

Szczegółowy program  i bilety– www.muzykawiary.pl

 Na część wydarzeń obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą dystrybuowane od 11 października.

Partnerami wydarzenia są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Zespół Państwowych szkół muzycznych nr 1 w Warszawie, Chrześcijańska Akademia Teologiczna, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Kino Muranów, Biletyna, Firma Jarczyński.

Patronami medialnymi są: Program Drugi Polskiego Radia, TVP Kultura, Polityka, Wyborcza.pl, jazzarium.pl

Zrealizowano we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Opublikowano 29.09.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.