Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zmarł Stanisław Rybicki

W piątek, 18 marca, zmarł Stanisław Rybicki. Był uczestnikiem licznych wyjazdów w góry z Karolem Wojtyłą, od początku należał do „Środowiska”, grona studentów, które skupiało się wokół przyszłego Jana Pawła II. Przedstawiamy krótką sylwetkę Stanisława Rybickiego oraz wywiad, w którym opowiada o latach znajomości z Karolem Wojtyłą.


Wywiad można zobaczyć: TUTAJ.

Stanisław Rybicki przyszłego Jana Pawła II poznał w roku 1951, kiedy był on wikarym w kościele św. Floriana. Należał do grona „Rodzinki” – pierwszej grupy młodych skupionych wokół księdza Wojtyły. Uczestniczył w rekolekcjach, wykładach, katechezach, spotkaniach, wyjazdach w czasach studenckich i później. Po wyborze Karola Wojtyły na papieża był uczestnikiem częstych spotkań „Środowiska” z Janem Pawłem II w kraju i we Włoszech.
 

Opublikowano 20.03.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.