Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zmarł Stanisław Rybicki

W piątek, 18 marca, zmarł Stanisław Rybicki. Był uczestnikiem licznych wyjazdów w góry z Karolem Wojtyłą, od początku należał do „Środowiska”, grona studentów, które skupiało się wokół przyszłego Jana Pawła II. Przedstawiamy krótką sylwetkę Stanisława Rybickiego oraz wywiad, w którym opowiada o latach znajomości z Karolem Wojtyłą.


Wywiad można zobaczyć: TUTAJ.

Stanisław Rybicki przyszłego Jana Pawła II poznał w roku 1951, kiedy był on wikarym w kościele św. Floriana. Należał do grona „Rodzinki” – pierwszej grupy młodych skupionych wokół księdza Wojtyły. Uczestniczył w rekolekcjach, wykładach, katechezach, spotkaniach, wyjazdach w czasach studenckich i później. Po wyborze Karola Wojtyły na papieża był uczestnikiem częstych spotkań „Środowiska” z Janem Pawłem II w kraju i we Włoszech.
 

Opublikowano 20.03.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.