Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zmarł ks. Jankowski

Wieczorem 12 lipca zmarł w Gdańsku ks. prałat Henryk Jankowski. Jako kapelan Solidarności był blisko związany z opozycją w czasach PRL-u, a także z Lechem Wałęsą.  Wielokrotnie spotykał się też z Janem Pawłem II.


Ksiądz Jankowski w 2007 roku udzielił wywiadu Mediatece Centrum Myśli Jana Pawła II. Materiał z nagraniem wideo jest dostępny w naszym archiwum w zbiorze otwartym dla wszystkich zainteresowanych. Fragment nagranego wywiadu można obejrzeć tutaj.

 

 

 

Opublikowano 12.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.