Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zmarł ks. Jankowski

Wieczorem 12 lipca zmarł w Gdańsku ks. prałat Henryk Jankowski. Jako kapelan Solidarności był blisko związany z opozycją w czasach PRL-u, a także z Lechem Wałęsą.  Wielokrotnie spotykał się też z Janem Pawłem II.


Ksiądz Jankowski w 2007 roku udzielił wywiadu Mediatece Centrum Myśli Jana Pawła II. Materiał z nagraniem wideo jest dostępny w naszym archiwum w zbiorze otwartym dla wszystkich zainteresowanych. Fragment nagranego wywiadu można obejrzeć tutaj.

 

 

 

Opublikowano 12.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.