Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Zły porucznik” w reżyserii Abla Ferrary

Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Ekranu 1Piętra” i film Abla Ferrary „Zły porucznik”.

Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku, na ulicach którego powszechne są napady, gwałty, narkomania i morderstwa. Główny bohater jest policjantem, który ma za zadanie rozwikłać sprawę zbiorowego gwałtu dokonanego na zakonnicy. Sam nie ma jeszcze świadomości, jak mocno ta historia wpłynie na jego życie.

Film powstał w 1992 roku, z uwagi na drastyczność niektórych scen został wycofany z kin w kilku krajach. Niemniej jednak ze względu na przesłanie, które zawiera, a także na świetną grę aktorską Harveya Keitela, bez wątpienia zasługuje na obejrzenie.
Po filmie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Marek Horodniczy („44/Czterdzieści i Cztery”).

Data: 28 lutego 2014
Godzina: 18.30
Miejsce: 1Piętro, ul. Foksal 11, Warszawa

 

Opublikowano 24.02.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.