Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Zły porucznik” w reżyserii Abla Ferrary

Wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Ekranu 1Piętra” i film Abla Ferrary „Zły porucznik”.

Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku, na ulicach którego powszechne są napady, gwałty, narkomania i morderstwa. Główny bohater jest policjantem, który ma za zadanie rozwikłać sprawę zbiorowego gwałtu dokonanego na zakonnicy. Sam nie ma jeszcze świadomości, jak mocno ta historia wpłynie na jego życie.

Film powstał w 1992 roku, z uwagi na drastyczność niektórych scen został wycofany z kin w kilku krajach. Niemniej jednak ze względu na przesłanie, które zawiera, a także na świetną grę aktorską Harveya Keitela, bez wątpienia zasługuje na obejrzenie.
Po filmie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Marek Horodniczy („44/Czterdzieści i Cztery”).

Data: 28 lutego 2014
Godzina: 18.30
Miejsce: 1Piętro, ul. Foksal 11, Warszawa

 

Opublikowano 24.02.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online