Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zbiórka pamiątek: Podziel się wspomnieniem

2 i 3 września 2006 roku w Centrum Myśli Jana Pawła II miała miejsce zbiórka pamiątek związanych z pilegrzymkami Papieża-Polaka do Warszawy.

Przedstawiamy najciekawsze z nich.Oto niektóre z pamiątek użyczonych przez prof. Andrzeja Zielińskiego: Pismo Święte z odręczną dedykacją Jana Pawła II i podpisem "Wujek", dwa obrazki ze święceń kapłańskich Karola Wojtyły oraz obrazek-pamiątka konsekracji biskupiej.

Teczka nutowa oraz okulary przeciwsłoneczne z 1979 roku, podarowane przez p. Marię Płotczyk. Pani Maria była członkinią chóru, który w 1979 roku śpiewał podczas mszy św. odprawianej przez Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

Wejściówka na mszę papieską z 1979 roku użyczona przez p. Maję Komorowską.

 
 
 
 
 

Kolekcja prasy anglojęzycznej przekazana przez p. Barbarę Skalską.

Okładka "Życia Warszawy" i "Trybuny" z 2 czerwca 1979 roku. Fragment zbiorów p. Sylwestry Szeffer.

Kolekcja monet użyczona przez p. Agnieszkę Aleksandrę Archicińską-Zabielską.

Flaga z pielgrzymki z 1999 roku przekazana przez p. Janinę Schoeneich.
Zrealizowano w ramach


Programu Operacyjnego Patriotyzm Jutra

ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.