Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zbiórka pamiątek: Podziel się wspomnieniem

2 i 3 września 2006 roku w Centrum Myśli Jana Pawła II miała miejsce zbiórka pamiątek związanych z pilegrzymkami Papieża-Polaka do Warszawy.

Przedstawiamy najciekawsze z nich.Oto niektóre z pamiątek użyczonych przez prof. Andrzeja Zielińskiego: Pismo Święte z odręczną dedykacją Jana Pawła II i podpisem "Wujek", dwa obrazki ze święceń kapłańskich Karola Wojtyły oraz obrazek-pamiątka konsekracji biskupiej.

Teczka nutowa oraz okulary przeciwsłoneczne z 1979 roku, podarowane przez p. Marię Płotczyk. Pani Maria była członkinią chóru, który w 1979 roku śpiewał podczas mszy św. odprawianej przez Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

Wejściówka na mszę papieską z 1979 roku użyczona przez p. Maję Komorowską.

 
 
 
 
 

Kolekcja prasy anglojęzycznej przekazana przez p. Barbarę Skalską.

Okładka "Życia Warszawy" i "Trybuny" z 2 czerwca 1979 roku. Fragment zbiorów p. Sylwestry Szeffer.

Kolekcja monet użyczona przez p. Agnieszkę Aleksandrę Archicińską-Zabielską.

Flaga z pielgrzymki z 1999 roku przekazana przez p. Janinę Schoeneich.
Zrealizowano w ramach


Programu Operacyjnego Patriotyzm Jutra

ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.