Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zbiórka pamiątek: Podziel się wspomnieniem

2 i 3 września 2006 roku w Centrum Myśli Jana Pawła II miała miejsce zbiórka pamiątek związanych z pilegrzymkami Papieża-Polaka do Warszawy.

Przedstawiamy najciekawsze z nich.Oto niektóre z pamiątek użyczonych przez prof. Andrzeja Zielińskiego: Pismo Święte z odręczną dedykacją Jana Pawła II i podpisem "Wujek", dwa obrazki ze święceń kapłańskich Karola Wojtyły oraz obrazek-pamiątka konsekracji biskupiej.

Teczka nutowa oraz okulary przeciwsłoneczne z 1979 roku, podarowane przez p. Marię Płotczyk. Pani Maria była członkinią chóru, który w 1979 roku śpiewał podczas mszy św. odprawianej przez Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

Wejściówka na mszę papieską z 1979 roku użyczona przez p. Maję Komorowską.

 
 
 
 
 

Kolekcja prasy anglojęzycznej przekazana przez p. Barbarę Skalską.

Okładka "Życia Warszawy" i "Trybuny" z 2 czerwca 1979 roku. Fragment zbiorów p. Sylwestry Szeffer.

Kolekcja monet użyczona przez p. Agnieszkę Aleksandrę Archicińską-Zabielską.

Flaga z pielgrzymki z 1999 roku przekazana przez p. Janinę Schoeneich.
Zrealizowano w ramach


Programu Operacyjnego Patriotyzm Jutra

ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.