Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zarządzanie z ludzką twarzą

Eksperci Centrum Myśli Jana Pawła II – dr Dominika Żukowska-Gardzińska i Marcin Nowak – znaleźli się w gronie autorów publikacji „Zarządzanie z ludzką twarzą” przygotowanej przez Laboratorium „Więzi”. Publikacja jest skierowana do firm, organizacji i instytucji publicznych. Autorzy proponują w niej personalistyczne podejście do procesu zarządzania.

Koncepcja personalizmu podejmowana przez Jana Pawła II, zarówno w pracy naukowej i duszpasterskiej, dostarcza wielu odpowiedzi na pytanie o personalistyczny model zarządzania w organizacji: „W roku 1960 bp Karol Wojtyła wydał książkę będącą etycznym studium na temat miłości. Podjął w niej pytanie o to, kim jest człowiek i jakie miejsce zajmuje miłość w jego rozwoju oraz relacjach, które buduje. Rozważaniom tym nadał tytuł Miłość i odpowiedzialność, poniekąd wydobywając ze słowa „odpowiedzialność” nowe znaczenia. Nie mógł wiedzieć, że w kolejnym stuleciu wzrośnie zainteresowanie tym pojęciem, a ono samo przejdzie długą drogę odkrywania nowych znaczeń i kontekstów, a także stanie się pomocne w rozumieniu osoby i jej miejsca w przestrzeni zawodowej”.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem publikacji. Można ją pobrać za darmo na stronie Laboratorium „Więzi”.

Opublikowano 14.01.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.