Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zarządzanie z ludzką twarzą

Eksperci Centrum Myśli Jana Pawła II – dr Dominika Żukowska-Gardzińska i Marcin Nowak – znaleźli się w gronie autorów publikacji „Zarządzanie z ludzką twarzą” przygotowanej przez Laboratorium „Więzi”. Publikacja jest skierowana do firm, organizacji i instytucji publicznych. Autorzy proponują w niej personalistyczne podejście do procesu zarządzania.

Koncepcja personalizmu podejmowana przez Jana Pawła II, zarówno w pracy naukowej i duszpasterskiej, dostarcza wielu odpowiedzi na pytanie o personalistyczny model zarządzania w organizacji: „W roku 1960 bp Karol Wojtyła wydał książkę będącą etycznym studium na temat miłości. Podjął w niej pytanie o to, kim jest człowiek i jakie miejsce zajmuje miłość w jego rozwoju oraz relacjach, które buduje. Rozważaniom tym nadał tytuł Miłość i odpowiedzialność, poniekąd wydobywając ze słowa „odpowiedzialność” nowe znaczenia. Nie mógł wiedzieć, że w kolejnym stuleciu wzrośnie zainteresowanie tym pojęciem, a ono samo przejdzie długą drogę odkrywania nowych znaczeń i kontekstów, a także stanie się pomocne w rozumieniu osoby i jej miejsca w przestrzeni zawodowej”.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem publikacji. Można ją pobrać za darmo na stronie Laboratorium „Więzi”.

Opublikowano 14.01.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.