Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zaproszenie

Kuźnia 2011/12 – „Projekt: Życie”

„Jak postępować, ażeby moje życie miało sens, pełny sens i wartość?”

Planujesz naukę, sylwestra, wakacje, maturę, studia, później praca, rodzina. Pytanie czy da się zaplanować całe życie? Czy życie to nauka, przyjaciele, rodzina i praca? Czy czegoś tu brakuje? Przecież: „nie żyje się, nie kocha się i nie umiera na próbę”

Dobry projekt to dobrze postawiony cel! Czy myślisz o swoim życiu jako o wyzwaniu do zrealizowania? Kuźnia zaprasza Cię w tym roku do pasjonującej przygody przygotowania autorskiego „Projektu Życie” z Janem Pawłem II.

„Projekt: życie”

Okres młodości jest bowiem czasem szczególnie intensywnego odkrywania ludzkiego ja – i związanych z nim właściwości oraz uzdolnień. Stopniowo i sukcesywnie odsłania się przed wewnętrznym widzeniem rozwijającej się osobowości młodzieńczej lub dziewczęcej owa specyficzna, poniekąd jedyna i niepowtarzalna — potencjalność konkretnego człowieczeństwa, w którą wpisany jest jakby cały projekt przyszłego życia. Życie rysuje się jako realizacja owego projektu: jako „samourzeczywistnienie”. (…) Jest to bogactwo odkrywania, a zarazem planowania, wybierania, przewidywania i podejmowania pierwszych własnych decyzji, które mają znaczenie dla przyszłości w wymiarze ściśle osobowym ludzkiej egzystencji. Równocześnie są one społecznie ważne. (Jan Paweł II, List do Młodych, 1985r.)

Co będzie się działo w „Kuźni”?

1. Lektura Listu do Młodych Jana Pawła II, w której Papież przedstawia propozycję „projektu życia” realizowanego w mniejszych działaniach.
2. „Papieska Kuźnia Menedżerów”, czyli warsztat umiejętności współpracy w zespole.
3. Działania metodą projektu, czyli to, co zaplanujemy i zrealizujemy w zespole.

Zapraszamy właśnie Ciebie (uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej)!

Więcej informacji:
Ula Sadowska
kuznia@centrumjp2.pl
tel: 798 847 490

Opublikowano 23.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Współczesne kino nie odwraca wzroku od problemów starości, choroby i śmierci, ale dalekie jest od religijnej perspektywy – diagnozuje Jakub Majmurek. Zapraszamy do lektury!
Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.