Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zaproszenie

Kuźnia 2011/12 – „Projekt: Życie”

„Jak postępować, ażeby moje życie miało sens, pełny sens i wartość?”

Planujesz naukę, sylwestra, wakacje, maturę, studia, później praca, rodzina. Pytanie czy da się zaplanować całe życie? Czy życie to nauka, przyjaciele, rodzina i praca? Czy czegoś tu brakuje? Przecież: „nie żyje się, nie kocha się i nie umiera na próbę”

Dobry projekt to dobrze postawiony cel! Czy myślisz o swoim życiu jako o wyzwaniu do zrealizowania? Kuźnia zaprasza Cię w tym roku do pasjonującej przygody przygotowania autorskiego „Projektu Życie” z Janem Pawłem II.

„Projekt: życie”

Okres młodości jest bowiem czasem szczególnie intensywnego odkrywania ludzkiego ja – i związanych z nim właściwości oraz uzdolnień. Stopniowo i sukcesywnie odsłania się przed wewnętrznym widzeniem rozwijającej się osobowości młodzieńczej lub dziewczęcej owa specyficzna, poniekąd jedyna i niepowtarzalna — potencjalność konkretnego człowieczeństwa, w którą wpisany jest jakby cały projekt przyszłego życia. Życie rysuje się jako realizacja owego projektu: jako „samourzeczywistnienie”. (…) Jest to bogactwo odkrywania, a zarazem planowania, wybierania, przewidywania i podejmowania pierwszych własnych decyzji, które mają znaczenie dla przyszłości w wymiarze ściśle osobowym ludzkiej egzystencji. Równocześnie są one społecznie ważne. (Jan Paweł II, List do Młodych, 1985r.)

Co będzie się działo w „Kuźni”?

1. Lektura Listu do Młodych Jana Pawła II, w której Papież przedstawia propozycję „projektu życia” realizowanego w mniejszych działaniach.
2. „Papieska Kuźnia Menedżerów”, czyli warsztat umiejętności współpracy w zespole.
3. Działania metodą projektu, czyli to, co zaplanujemy i zrealizujemy w zespole.

Zapraszamy właśnie Ciebie (uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej)!

Więcej informacji:
Ula Sadowska
kuznia@centrumjp2.pl
tel: 798 847 490

Opublikowano 23.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.