Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zaproszenie Teologii Politycznej: „Dolina Nicości”

Od zaprzyjaźnionej Redakcji "Teologii Politycznej" otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie promocyjne ciekawej książki.


TEOLOGIA POLITYCZNA zaprasza na spotkanie promocyjne najnowszej książki Bronisława Wildsteina "Dolina Nicości"

27 maja (wtorek) 2008 r., godz. 18:00, Traffic Club, ul. Bracka 25, Warszawa

W dyskusji udział wezmą
Bronisław Wildstein, Włodzimierz Bolecki, Dariusz Karłowicz. Rozmowę poprowadzi Igor Janke.

 

O książce powiedzieli m.in.

"W III części Dziadów Mickiewicza, w salonie warszawskim, pada sławne pytanie: „Dlaczego o tym nie chcecie pisać, panowie?”. W Dolinie Nicości podejmuje je Bronisław Wildstein. Oto Polska ostatnich trzydziestu lat – studenci, dziennikarze, artyści, politycy, naukowcy, opozycja antykomunistyczna i późniejsi „sternicy świadomości” zbiorowej – wielkie media i biznes. A między nimi wiecznie żywy upiór peerelowskich służb specjalnych – mordujący ludzi, ich charaktery, świadomość, życie, idee. Chcieliście Polski, no to ją macie, skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie…"
Włodzimierz Bolecki

"Opowieść łączy fakty, jakie znamy, z emocjonującą fikcją literacką. Sens książki daleko wykracza poza środowiskowe rozrachunki. Tak naprawdę jest to rozrachunek z Polską niepodległą, która zaniechała pracy nad oczyszczeniem się z peerelowskiego dziedzictwa i zapłaciła za swoje zaniechanie wysoką cenę."
Ryszard Legutko

"To najważniejsza książka o współczesnej Polsce. Dolinie nicości, miejscu zła, kraju nierozliczonej zdrady, zapomnianych bohaterów, zakłamania, tchórzostwa, stadnego myślenia i manipulacji. Kraju układów sięgających korzeniami czasów PRL-u, oplatających biznes, media, sądy, politykę, Kościół… Taka Polska istnieje naprawdę. Ale nie jest to cała Polska. I od 5-6 lat „dolina nicości” jest w odwrocie. Ostatecznym. Powieść Wildsteina to osinowy kołek. Przede wszystkim jednak to powieść-zwycięstwo. Prawda, pamięć, wierność przetrwały, choć w pewnym momencie wydawało się, że ich ostatnim bastionem jest sumienie niedobitków. Okazało się jednak, że – jak w każdym z poprzednich pokoleń – znajdują oni naśladowców, a szept starych legend trwa w zbiorowej podświadomości.
(…) Autor rozsupłuje odwieczne polskie dylematy. (…) Wildstein broni paru prostych prawd, bez których osuwamy się w nicość."
Jarosław Gowin

Spotkanie współorganizowane przez Wydawnictwo M., Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej.

Serdecznie zapraszamy!

 

Szczegółowe informacje o książce dostępne są tutaj

 

Opublikowano 25.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.