Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zaproszenie na konferencję „Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat?”

Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy, zaprasza na międzynarodową konferencję „Czy pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat?”, która odbędzie się 25 września o godz. 9.30 w Belwederze. Podczas konferencji zapytamy przedstawicieli wszystkich kontynentów świata o to, w jaki sposób pontyfikat Jana Pawła II stał się impulsem przemian kulturowych, społecznych i religijnych, jak oddziaływał na społeczeństwa poszczególnych części świata – w szczególności w wymiarze kulturowym i społecznym. Poprzez międzynarodową konferencję chcemy pokazać, w jaki sposób tożsamość Karola Wojtyły, kształtowanego przez polskich poetów, intelektualistów, twórców życia społecznego, wpłynęła na losy całego świata.

Wśród zaproszonych gości konferencji są: prof. Pablo Perez Lopez, Ajay Nelson D’Silva, Joseph Ritho Mwaniki, ks. prof. Jan Mikrut, prof. Jan Żaryn, dr hab. Paweł Skibiński, dr Andrzej Grajewski. (więcej o prelegentach: tutaj).
W drugiej części spotkania – otwartej debacie organizowanej w Centrum Myśli Jana Pawła II – udział wezmą: ks. prof. Robert Skrzypczak, prof. Krzysztof Koehler oraz dr Paweł Kowal.

WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Akredytacje dla mediów: do 20 września
Joanna Korzeniewska: jkorzeniewska@centrumjp2.pl, tel. 533 318 541

Z uwagi na procedurę bezpieczeństwa prosimy akredytowanych dziennikarzy o przybycie z dokumentem tożsamości do Belwederu do godz. 9:30
Adres: Belweder, ul. Belwederska 54, Warszawa.

Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie.

Program:
10.00 – 14.30 – znaczenie pontyfikatu Jana Pawła II dla Polski, Europy, świata (Belweder)
18.00 – debata otwarta „Dziedzictwo Jana Pawła II. 40. rocznica wyboru na papieża” (Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11)

Konferencja Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucji kultury m.st. Warszawy, organizowana jest 25 września w Belwederze pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018.

Zapraszamy!

Opublikowano 12.09.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.