Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zaproszenie na „Grę o Wolność”

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza rodziny i grupy przyjaciół na Grę o Wolność. W niedzielę 2 grudnia już po raz drugi razem ze stypendystami m. st. Warszawy im. Jana Pawła II zawalczymy o wolność podczas gry miejskiej przygotowanej przez młodzież specjalnie dla warszawiaków. Warto się pospieszyć – zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

Tegoroczna edycja Gry o Wolność ma za zadanie przybliżenie historii Polski widzianej oczami Jana Pawła II przez pryzmat czterech perspektyw, które zostały zdefiniowane w hasłach: jednostka, społeczeństwo, naród, państwo. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej, pierwszej edycji, w tym roku uczestnicy przeniosą się do współczesności – fabuła zostanie bowiem osadzona w realiach XX i XXI wieku. Gracze będą mogli wraz ze słowami Jana Pawła II, zgromadzonymi w specjalnym pamiętniku, wykonywać rozmaite konkurencje, dotyczące zarówno wydarzeń kluczowych dla historii Polski, jak i tych pomniejszych, składających się na życie codzienne każdego Polaka. Będą składać własną gazetę studencką, odczytywać tajne szyfry w bunkrze wojennym, a jako detektywi tropić ślady słów Jana Pawła II, czy odwiedzać sekretarza Papieża w Krakowie. Nie zabraknie zagadek, nutki rywalizacji, a przede wszystkim świetnej zabawy i przekonywania się o tym, że nie sposób zrozumieć teraźniejszości bez nawiązywania do przeszłości.

„Gra o Wolność to nasza propozycja na poznawanie historii Polski przez dobrą zabawę. Chcemy w tym roku pokazać pomosty między przeszłością a współczesnością, a także skupić się na nauczaniu Jana Pawła II w kontekście czterech słów kluczy: jednostka, społeczeństwo, naród, państwo. Niesamowite w grze jest to, że w całości wymyślili ją stypendyści, którzy też przeprowadzą wszystkie aktywności na przystankach.” – podkreśla Katarzyna Osior-Szot, koordynator Gry o Wolność oraz wolontariatu w Centrum Myśli Jana Pawła II.

 „Gra o Wolność umocniła mnie w przekonaniu, że wolność nie jest nam dana na zawsze, jak przekazywał nam to papież Jan Paweł II, że musimy o nią ciągle walczyć w tym zmieniającym się świecie. Dzięki zaangażowaniu w to wydarzenie mogłam poczuć się częścią tej żywej, niepodległej społeczności i jeszcze bardziej zbliżyć się do nauki Karola Wojtyły.” Mówi Natalia Kraluk, stypendystka m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, uczestniczka Gry o Wolność. Michał Mordań, który również jest stypendystą m.st. Warszawy im. Jana Pawła II i współtworzy grę mówi: „Przeznaczyłem na tworzenie Gry o Wolność swój wolny czas i teraz wiem, że to był dobry wybór. Dzięki temu mogę wymyślać niebanalne zadania i poznać bardzo fajnych nowych ludzi. Odkryłem, że tworzenie gier miejskich daje mi ogromną frajdę!”

Gra odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia w ścisłym centrum Warszawy. Start o godzinie 11.00. Chętni do gry powinni zgłosić swoje uczestnictwo poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.centrumjp2.pl/graowolnosc Gra jest bezpłatna, a na uczestników, poza przygodą i dobrą zabawą, czekają także nagrody.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Opublikowano 26.11.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.