Zaproszenie na „Grę o Wolność”

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza rodziny i grupy przyjaciół na Grę o Wolność. W niedzielę 2 grudnia już po raz drugi razem ze stypendystami m. st. Warszawy im. Jana Pawła II zawalczymy o wolność podczas gry miejskiej przygotowanej przez młodzież specjalnie dla warszawiaków. Warto się pospieszyć – zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

Tegoroczna edycja Gry o Wolność ma za zadanie przybliżenie historii Polski widzianej oczami Jana Pawła II przez pryzmat czterech perspektyw, które zostały zdefiniowane w hasłach: jednostka, społeczeństwo, naród, państwo. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej, pierwszej edycji, w tym roku uczestnicy przeniosą się do współczesności – fabuła zostanie bowiem osadzona w realiach XX i XXI wieku. Gracze będą mogli wraz ze słowami Jana Pawła II, zgromadzonymi w specjalnym pamiętniku, wykonywać rozmaite konkurencje, dotyczące zarówno wydarzeń kluczowych dla historii Polski, jak i tych pomniejszych, składających się na życie codzienne każdego Polaka. Będą składać własną gazetę studencką, odczytywać tajne szyfry w bunkrze wojennym, a jako detektywi tropić ślady słów Jana Pawła II, czy odwiedzać sekretarza Papieża w Krakowie. Nie zabraknie zagadek, nutki rywalizacji, a przede wszystkim świetnej zabawy i przekonywania się o tym, że nie sposób zrozumieć teraźniejszości bez nawiązywania do przeszłości.

„Gra o Wolność to nasza propozycja na poznawanie historii Polski przez dobrą zabawę. Chcemy w tym roku pokazać pomosty między przeszłością a współczesnością, a także skupić się na nauczaniu Jana Pawła II w kontekście czterech słów kluczy: jednostka, społeczeństwo, naród, państwo. Niesamowite w grze jest to, że w całości wymyślili ją stypendyści, którzy też przeprowadzą wszystkie aktywności na przystankach.” – podkreśla Katarzyna Osior-Szot, koordynator Gry o Wolność oraz wolontariatu w Centrum Myśli Jana Pawła II.

 „Gra o Wolność umocniła mnie w przekonaniu, że wolność nie jest nam dana na zawsze, jak przekazywał nam to papież Jan Paweł II, że musimy o nią ciągle walczyć w tym zmieniającym się świecie. Dzięki zaangażowaniu w to wydarzenie mogłam poczuć się częścią tej żywej, niepodległej społeczności i jeszcze bardziej zbliżyć się do nauki Karola Wojtyły.” Mówi Natalia Kraluk, stypendystka m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, uczestniczka Gry o Wolność. Michał Mordań, który również jest stypendystą m.st. Warszawy im. Jana Pawła II i współtworzy grę mówi: „Przeznaczyłem na tworzenie Gry o Wolność swój wolny czas i teraz wiem, że to był dobry wybór. Dzięki temu mogę wymyślać niebanalne zadania i poznać bardzo fajnych nowych ludzi. Odkryłem, że tworzenie gier miejskich daje mi ogromną frajdę!”

Gra odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia w ścisłym centrum Warszawy. Start o godzinie 11.00. Chętni do gry powinni zgłosić swoje uczestnictwo poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.centrumjp2.pl/graowolnosc Gra jest bezpłatna, a na uczestników, poza przygodą i dobrą zabawą, czekają także nagrody.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Opublikowano 26.11.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POBIERZ
Już jest trzeci numer magazynu „Myśl w Centrum”. Tym razem podejmujemy temat migracji.
Już jest nowy odcinek naszego podcastu „Słuchając drogi”. Przygotowaliśmy go specjalnie na obchody Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka.
STUDENCI
Drodzy studenci, poznaliśmy wyniki naboru wniosków stypendialnych! Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom. Doceniamy Wasze osiągnięcia uczelniane oraz aktywność pozauczelnianą i zachęcamy do dalszej nauki i rozwoju!
Do 6 grudnia przyjmujemy zgłoszenia do projektu PoKolędzie JP2. Z kolei w ramach Tygodnia Praw Człowieka przygotowaliśmy dla Was pokazy filmowe i dedykowane tej tematyce podcasty. Nie zabraknie również wydarzeń dla naszych stypendystów.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.