Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zaproszenie

Centrum Myśli Jana Pawła II, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej 

zapraszają na konferencję naukową
„Pielgrzymka nadziei”
– w 30. rocznicę II pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny (1983).

12 czerwca 2013 r., g.10:00-18:00
Centrum Edukacyjne IPN – Warszawa, ul. Marszałkowska 21/25

 

Celem naszego spotkania będzie przypomnienie tego ważnego dla naszego kraju wydarzenia i refleksja nad aktualnością przesłania Ojca Świętego do Polaków sformułowanego w czerwcu 1983 roku.
Wśród prelegentów: ks. prof. Waldemar Chrostowski, prof. Andrzej Nowak, ks. prof. Jan Sochoń, prof. Zbigniew Stawrowski, prof. Jan Żaryn, dr Adam Dziurok, dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, dr Andrzej Grajewski, dr Michał Łuczewski, dr Grzegorz Majchrzak i dr Paweł Skibiński. 

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z p. Karolem Kalinowskim, pracownikiem Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego (tel. +48 883 343 043; k.kalinowski@muzeumjp2.pl).

Opublikowano 12.06.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.