Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapraszamy organizacje do „Miasta Miłosierdzia”

Jeszcze tylko do jutra, 30 kwietnia, organizacje promujące dobroczynność mogą zgłaszać  swój udział w projekcie „Miasto Miłosierdzia”. Impreza, na której organizacje będą mogły się zaprezentować, odbędzie się 30 maja na Krakowskim Przedmieściu. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń!


Potrzeba pomagania innym jest głęboko zakorzeniona w każdym z nas, dlatego „Miasto Miłosierdzia” stwarza możliwości włączenia się w pracę na rzecz drugiego człowieka – zarówno podczas imprezy, jak i po niej. Projekt będzie realizowany 30 maja 2010 roku (niedziela) w godzinach od 10.00 do 20.00, na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Krakowskie Przedmieście zamieni się w miasteczko, w którym będzie można obejrzeć wystawę, film, posłuchać muzyki, posilić się. Na stoiskach wzdłuż uliczek, w specjalnie przygotowanych namiotach, kilkadziesiąt instytucji, stowarzyszeń i grup zaprezentuje swój dotychczasowy dorobek oraz zaprosi do współdziałania. „Miasto Miłosierdzia” będzie pełniło jednocześnie funkcję integrującą i informacyjną.

„Miasto Miłosierdzia” jest doskonałą okazją do promowania działalności organizacji oraz pozyskania wolontariuszy. Zachęcamy do przeniesienia Państwa placówki właśnie na Krakowskie Przedmieście, by pokazać praktyczny wymiar pracy na rzecz drugiego człowieka oraz umożliwić uczestnikom projektu włączenie się w Państwa działalność.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Organizacjom udostępniamy teren miasteczka i stoisko wystawiennicze (namiot 3×3 m, stół, krzesła). Zapraszamy do przygotowania ekspozycji materiałów promocyjnych i informacji o prowadzonych działaniach i programach, a także ofert współpracy wolontarystycznej. Mile widziane będą aktywne i interaktywne formy prezentacji organizacji.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który pomoże nam w wyborze uczestników projektu. Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego najpóźniej do 30 kwietnia 2010 roku w formie elektronicznej na adres wolontariat@centrumjp2.pl, faksem na nr 22 826 42 23 lub listownie na adres: ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa.

Można również skontaktować się z Dominiką Szewczyk (tel. 22 826 42 21, kom. 515 069 490).

 

Zapraszamy!
 

Opublikowano 28.04.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.