Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapraszamy na festiwal Gorzkie Żale

Festiwal „Gorzkie Żale” to niezwykłe połączenie spektakli, koncertów, pokazów filmowych i dyskusji, dla których pierwotną inspiracją jest czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy w dniach 27.02-30.03 2010. Wszelkie informacje na stronie www.gorzkiezale.co


 

W tym roku prezentujemy: 5 spektakli, 3 koncerty liturgiczne, 6 spotkań, 10 filmów, 6 kazań, 3 premiery teatralne i filmowe oraz wydarzenie specjalne: premiera nowego przekładu „Boskiej komedii” Dantego. Wstęp na większość imprez jest bezpłatny.  

Wydarzenia w ramach trzeciego już festiwalu mają stać się przyczyną refleksji nad miejscem wartości w życiu człowieka i poszukiwaniem modelu duchowości. Chcemy prowokować do stawiania niewygodnych, ale fundamentalnych pytań. Oferta festiwalu jest różnorodna i skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wyznania i poglądów.

Tegoroczny program Festiwalu został skonstruaowny wokół „Boskiej Komedii” D. Alighieri. Stąd organizatorzy zaczerpnęli pomysł na tegoroczną edycję, który stawia sobie za cel przypominanie, że piekło istnieje i jest realnym zagrożeniem dla wszystkich grzeszników.

Festiwal odbywa się w kilku miejscach: Centralnym Basenie Artystycznym, Kinie Alchemia, Księgarni Tarabuk, a także w warszawskich kościołach (Bazylice Świętego Krzyża, Cerkwii świętej Magdaleny, Kościele oo. Dominikanów na Freta) i w Teatrze Narodowym.

Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.gorzkiezale.com.

 

Opublikowano 25.02.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.