Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapraszamy na festiwal Gorzkie Żale

Festiwal „Gorzkie Żale” to niezwykłe połączenie spektakli, koncertów, pokazów filmowych i dyskusji, dla których pierwotną inspiracją jest czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy w dniach 27.02-30.03 2010. Wszelkie informacje na stronie www.gorzkiezale.co


 

W tym roku prezentujemy: 5 spektakli, 3 koncerty liturgiczne, 6 spotkań, 10 filmów, 6 kazań, 3 premiery teatralne i filmowe oraz wydarzenie specjalne: premiera nowego przekładu „Boskiej komedii” Dantego. Wstęp na większość imprez jest bezpłatny.  

Wydarzenia w ramach trzeciego już festiwalu mają stać się przyczyną refleksji nad miejscem wartości w życiu człowieka i poszukiwaniem modelu duchowości. Chcemy prowokować do stawiania niewygodnych, ale fundamentalnych pytań. Oferta festiwalu jest różnorodna i skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wyznania i poglądów.

Tegoroczny program Festiwalu został skonstruaowny wokół „Boskiej Komedii” D. Alighieri. Stąd organizatorzy zaczerpnęli pomysł na tegoroczną edycję, który stawia sobie za cel przypominanie, że piekło istnieje i jest realnym zagrożeniem dla wszystkich grzeszników.

Festiwal odbywa się w kilku miejscach: Centralnym Basenie Artystycznym, Kinie Alchemia, Księgarni Tarabuk, a także w warszawskich kościołach (Bazylice Świętego Krzyża, Cerkwii świętej Magdaleny, Kościele oo. Dominikanów na Freta) i w Teatrze Narodowym.

Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.gorzkiezale.com.

 

Opublikowano 25.02.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.