Zapraszamy na festiwal Gorzkie Żale

Festiwal „Gorzkie Żale” to niezwykłe połączenie spektakli, koncertów, pokazów filmowych i dyskusji, dla których pierwotną inspiracją jest czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy w dniach 27.02-30.03 2010. Wszelkie informacje na stronie www.gorzkiezale.co


 

W tym roku prezentujemy: 5 spektakli, 3 koncerty liturgiczne, 6 spotkań, 10 filmów, 6 kazań, 3 premiery teatralne i filmowe oraz wydarzenie specjalne: premiera nowego przekładu „Boskiej komedii” Dantego. Wstęp na większość imprez jest bezpłatny.  

Wydarzenia w ramach trzeciego już festiwalu mają stać się przyczyną refleksji nad miejscem wartości w życiu człowieka i poszukiwaniem modelu duchowości. Chcemy prowokować do stawiania niewygodnych, ale fundamentalnych pytań. Oferta festiwalu jest różnorodna i skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wyznania i poglądów.

Tegoroczny program Festiwalu został skonstruaowny wokół „Boskiej Komedii” D. Alighieri. Stąd organizatorzy zaczerpnęli pomysł na tegoroczną edycję, który stawia sobie za cel przypominanie, że piekło istnieje i jest realnym zagrożeniem dla wszystkich grzeszników.

Festiwal odbywa się w kilku miejscach: Centralnym Basenie Artystycznym, Kinie Alchemia, Księgarni Tarabuk, a także w warszawskich kościołach (Bazylice Świętego Krzyża, Cerkwii świętej Magdaleny, Kościele oo. Dominikanów na Freta) i w Teatrze Narodowym.

Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.gorzkiezale.com.

 

Dodano: