Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapowiedzi wydarzeń – maj

Plakat z wydarzeniami maja 2023 roku.

Maj to miesiąc, kiedy jeszcze szerzej niż zwykle otwieramy dla Was naszą kamienicę przy Foksal 11, a także wychodzimy z naszymi projektami w przestrzeń miejską. Tegoroczną edycję Nocy Muzeów chcemy obchodzić pod hasłem wielokulturowości i dialogu, do którego tak zachęcał nasz patron, Jan Paweł II. Na ten wieczór przygotowaliśmy wiele działań, które pozwolą zapoznać się z różnorodnymi propozycjami Centrum, także osobom posługującym się językiem ukraińskim. Noc Muzeów to także okazja do nowego otwarcia naszego dziedzińca – chcemy, by odtąd tętnił życiem.

Wydarzenia w Centrum Myśli Jana Pawła II w maju:

5 majabadania fokusowe dla nauczycieli na temat postrzegania patriotyzmu przez młodzież, badania związane z debatą „ZA, A NAWET PRZECIW”, inaugurującą projekt „DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM”

14 majaJeden człowiek, wiele wymiarów, czyli Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła II, w programie m.in. spotkanie z Żywymi Książkami, wielkoformatowa instalacja wizualna, koncerty balkonowe na trąbkę i duduk, występ Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II

15 majaChóralny dialog z tradycją, czyli koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, zespołu instrumentalnego oraz solistów pod kierunkiem Jana Krutula w Państwowym Muzeum Etnograficznym, w repertuarze m.in. „Misa Criolla” Ariela Ramireza, „Cztery pieśni kurpiowskie” Jana Krutula oraz inne utwory inspirowane folklorem – wstęp na wydarzenie jest wolny! Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00.

21 maja – ostatni zjazd szkoleniowy uczestników Treningu przywództwa integralnego pod hasłem „Musicie od siebie wymagać”, który odbywa się w ramach programu Karol Wojtyła Fellowship

22 majaGra o Wolność, czyli gra miejska dla warszawiaków
(i nie tylko), stworzona przez obecnych i byłych stypendystów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji gry jest solidarność. Szczegóły wkrótce.

26 maja –  Miara wyznaczona złu, czyli pierwszy zjazd warsztatowy w ramach programu Tajemnica nieprawości. Wspólne czytanie książki „Pamięć i tożsamość” Jana Pawła II. Ze zdwojoną siłą powracają pytania o przyczyny zła, jakim jest wojna. Co możemy zrobić w obliczu tak wielkiego zła?  Jak człowiek może być zdolny do tak wielkiej nieprawości? Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na powyższe pytania, przyjmujemy jeszcze zgłoszenia.

W maju spotykają się również stypendyści i absolwenci, którzy realizują autorski program edukacyjny. Umożliwia on uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów. Harmonogram spotkań:

5 maja – Inkubator Miłosierdzia

7 majaZrealizuj projekt

14 maja – wizyta studyjna w ramach Odkrywców dobra wspólnego

18 majaGra o Wolność

27 maja – spotkanie w Zakładzie Sióstr Felicjanek dla Chronicznie Chorych Kobiet w ramach Inkubatora Miłosierdzia

28 majaKurs na przyszłość

31 maja – spotkanie ewaluacyjne zespołu Gry o Wolność

W Centrum Myśli Jana Pawła II prowadzimy również program wolontariacki, w ramach którego zapraszamy do działań akcyjnych (m.in. Festiwal Nowe Epifanie, Festiwal Muzyka Wiary Muzyka Pokoju, Paczka dla Powstańca, Noc Muzeów) i stałej współpracy z działami Centrum. W maju wolontariusze będą wspierać działania przygotowane na Noc Muzeów.

 

Opublikowano 14.04.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.