Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapowiedzi wydarzeń – maj

Plakat z wydarzeniami maja 2023 roku.

Maj to miesiąc, kiedy jeszcze szerzej niż zwykle otwieramy dla Was naszą kamienicę przy Foksal 11, a także wychodzimy z naszymi projektami w przestrzeń miejską. Tegoroczną edycję Nocy Muzeów chcemy obchodzić pod hasłem wielokulturowości i dialogu, do którego tak zachęcał nasz patron, Jan Paweł II. Na ten wieczór przygotowaliśmy wiele działań, które pozwolą zapoznać się z różnorodnymi propozycjami Centrum, także osobom posługującym się językiem ukraińskim. Noc Muzeów to także okazja do nowego otwarcia naszego dziedzińca – chcemy, by odtąd tętnił życiem.

Wydarzenia w Centrum Myśli Jana Pawła II w maju:

5 majabadania fokusowe dla nauczycieli na temat postrzegania patriotyzmu przez młodzież, badania związane z debatą „ZA, A NAWET PRZECIW”, inaugurującą projekt „DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM”

14 majaJeden człowiek, wiele wymiarów, czyli Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła II, w programie m.in. spotkanie z Żywymi Książkami, wielkoformatowa instalacja wizualna, koncerty balkonowe na trąbkę i duduk, występ Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II

15 majaChóralny dialog z tradycją, czyli koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, zespołu instrumentalnego oraz solistów pod kierunkiem Jana Krutula w Państwowym Muzeum Etnograficznym, w repertuarze m.in. „Misa Criolla” Ariela Ramireza, „Cztery pieśni kurpiowskie” Jana Krutula oraz inne utwory inspirowane folklorem – wstęp na wydarzenie jest wolny! Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00.

21 maja – ostatni zjazd szkoleniowy uczestników Treningu przywództwa integralnego pod hasłem „Musicie od siebie wymagać”, który odbywa się w ramach programu Karol Wojtyła Fellowship

22 majaGra o Wolność, czyli gra miejska dla warszawiaków
(i nie tylko), stworzona przez obecnych i byłych stypendystów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji gry jest solidarność. Szczegóły wkrótce.

26 maja –  Miara wyznaczona złu, czyli pierwszy zjazd warsztatowy w ramach programu Tajemnica nieprawości. Wspólne czytanie książki „Pamięć i tożsamość” Jana Pawła II. Ze zdwojoną siłą powracają pytania o przyczyny zła, jakim jest wojna. Co możemy zrobić w obliczu tak wielkiego zła?  Jak człowiek może być zdolny do tak wielkiej nieprawości? Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na powyższe pytania, przyjmujemy jeszcze zgłoszenia.

W maju spotykają się również stypendyści i absolwenci, którzy realizują autorski program edukacyjny. Umożliwia on uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów. Harmonogram spotkań:

5 maja – Inkubator Miłosierdzia

7 majaZrealizuj projekt

14 maja – wizyta studyjna w ramach Odkrywców dobra wspólnego

18 majaGra o Wolność

27 maja – spotkanie w Zakładzie Sióstr Felicjanek dla Chronicznie Chorych Kobiet w ramach Inkubatora Miłosierdzia

28 majaKurs na przyszłość

31 maja – spotkanie ewaluacyjne zespołu Gry o Wolność

W Centrum Myśli Jana Pawła II prowadzimy również program wolontariacki, w ramach którego zapraszamy do działań akcyjnych (m.in. Festiwal Nowe Epifanie, Festiwal Muzyka Wiary Muzyka Pokoju, Paczka dla Powstańca, Noc Muzeów) i stałej współpracy z działami Centrum. W maju wolontariusze będą wspierać działania przygotowane na Noc Muzeów.

 

Opublikowano 14.04.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.