Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ – LIPIEC

W lipcu w Centrum Myśli Jana Pawła II nie ma wakacji – jesteśmy otwarci i działamy intensywnie! Przede wszystkim przez cały miesiąc przyjmujemy od Was wnioski o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, które możecie wysłać elektronicznie lub przynieść do naszej skrzynki podawczej (na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Foksal 11). W razie potrzeby pomożemy rozwiać wątpliwości przy ich wypełnianiu – piszcie do nas, dyżurujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 pod adresem: stypendia@centrumjp2.pl. Ale lipiec to także intensywny program kulturalny: w każdą środę lata, począwszy od 13.07, o godz. 20:15 zapraszamy na seanse przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM. W repertuarze nowe (2017-2021) produkcje z Ukrainy, Białorosi, Gruzji i Indii –  krajów, z których przybysze stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców Warszawy. Przyjdźcie na nasz dziedziniec, by poznawać razem nami kino na leżakach z międzykulturowej perspektywy!

7 lipca (czwartek)– premiera 21. odcinka podcastu „Słuchając drogi”. Marcin Nowak rozmawia o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży z Agnieszką Czusz-Sudoł – doktorem psychologii oraz psychoterapeutką pracującą na co dzień w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Podcastu można posłuchać tutaj.

13 lipca (środa) godz. 20:15 – pokaz filmu produkcji ukraińskiej z 2019 roku ATLANTYDA w reżyserii Walentyna Wasjanowycza – inauguracja letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM na dziedzińcu naszej kamienicy przy Foksal 11. Jak każdy środowy seans, także i ten pokaz rozpoczniemy wprowadzeniem eksperta i zakończymy dyskusją z udziałem naszych Widzów. Wstęp wolny.

20 lipca (środa) godz. 20:15 – pokaz filmu produkcji indyjskiej z 2021 roku PEWNEGO RAZU W KALKUCIE w reż. Aditya Vikram Sengupta w ramach letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM. Wstęp wolny.

23 lipca (sobota)  godz. 18:00 – wernisaż wystawy fotografii studenckiej Ciałość, ukazującej całość ciała – jego piękna, ale i brzydoty, uchwycenie wyjątkowości ludzkiego ciała, a także naszej relacji z ciałem i stosunku do cielesności. Wystawę można będzie oglądać od 25 do 31 czerwca w naszej siedzibie (ul. Foksal 11, I piętro) w godzinach 8:00-16:00. Wstęp wolny.

27 lipca (środa) godz. 20:15 – pokaz filmu produkcji gruzińskiej z 2021 CO WIDZIMY, PATRZĄC W NIEBO? w reżyserii Alexandre Koberidze w ramach letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM. Wstęp wolny.

W lipcu odbywają się również ostatnie inicjatywy stypendystów i absolwentów, realizujących autorski program edukacyjny. Umożliwia on uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów. Harmonogram spotkań:

5 lipca (wtorek) – Kwiatowe przyjęcie, czyli spotkanie z podopiecznymi Zakładu Sióstr Felicjanek dla Chronicznie Chorych Kobiet organizowane przez wolontariuszy z Inkubatora Miłosierdzia. W planie wspólne śpiewanie piosenek oraz warsztaty rękodzieła.

13 lipca (środa) – spotkanie podsumowujące tegoroczne działania w programie Inkubator Miłosierdzia.

 

 

 

Opublikowano 27.06.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.