Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapomniana tradycja – o medytacji chrześcijańskiej

Coraz większa popularność jogi, buddyzmu czy innych form wyrażających tęsknotę za transcendecją pokazuje, że nie żyjemy wcale w czasach antyreligijnych. Podczas cyklu spotkań z o. Janem Pawłem Konobrodzkim – benedyktynem z Tyńca – postaramy się opowiedzieć o medytacji chrześcijańskiej i jej źródłach. 29 października o godz. 18:00 zapraszamy na pierwszą odsłonę cyklu „Zapomniana tradycja” zatytułowaną „Od kiedy zaczyna się medytacja chrześcijańska?”.

 


 

Termin: 29 października 2012 roku
Godzina: 18:00
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

 

„Zapomniana tradycja” to cykl dziewięćdziesięciominutowych spotkań prezentujących bogatą, lecz mało znaną tradycję medytacji chrześcijańskiej, która jest obecna w Kościele od samego jego początku. Podczas spotkań z o. Janem Pawłem Konobrodzkim będzie można dowiedzieć się więcej o jej historii, o tym, jaką rolę odgrywa w życiu człowieka, oraz poznać różne praktyki medytacyjne.
 

Opublikowano 24.10.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.