Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapomniana tradycja – o medytacji chrześcijańskiej

Coraz większa popularność jogi, buddyzmu czy innych form wyrażających tęsknotę za transcendecją pokazuje, że nie żyjemy wcale w czasach antyreligijnych. Podczas cyklu spotkań z o. Janem Pawłem Konobrodzkim – benedyktynem z Tyńca – postaramy się opowiedzieć o medytacji chrześcijańskiej i jej źródłach. 29 października o godz. 18:00 zapraszamy na pierwszą odsłonę cyklu „Zapomniana tradycja” zatytułowaną „Od kiedy zaczyna się medytacja chrześcijańska?”.

 


 

Termin: 29 października 2012 roku
Godzina: 18:00
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

 

„Zapomniana tradycja” to cykl dziewięćdziesięciominutowych spotkań prezentujących bogatą, lecz mało znaną tradycję medytacji chrześcijańskiej, która jest obecna w Kościele od samego jego początku. Podczas spotkań z o. Janem Pawłem Konobrodzkim będzie można dowiedzieć się więcej o jej historii, o tym, jaką rolę odgrywa w życiu człowieka, oraz poznać różne praktyki medytacyjne.
 

Opublikowano 24.10.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.