Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zanussi na Wielki Post

„Zanussi na Wielki Post” to tytuł cyklu pięciu filmów Krzysztofa Zanussiego wyświetlanych w każdy poniedziałek marca w ramach Festiwalu Gorzkie Żale w kinie Alchemia o godz. 19.00. Dziś zapraszamy na Imperatyw.


 

Zanussi określił Imperatyw jako najwyraźniej religijne spośród swoich dzieł. Po raz kolejny reżyser stawia istotne pytania o sens istnienia człowieka, o obecność Boga w świecie zsekularyzowanej kultury, o rolę i los człowieka. Po raz pierwszy jednak w sposób tak bezpośredni zajmuje się kwestią relacji rozumu i wiary.

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru po wcześniejszej rezerwacji pod adresem alchemia@filmowawarszawa.org.

 

Więcej informacji o filmie znajduje się na stronie festiwalu www.gorzkiezale.com.

 

Zapraszamy!

Opublikowano 15.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.