Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zanussi na Wielki Post

„Zanussi na Wielki Post” to tytuł cyklu pięciu filmów Krzysztofa Zanussiego wyświetlanych w każdy poniedziałek marca w ramach Festiwalu Gorzkie Żale w kinie Alchemia o godz. 19.00. Dziś zapraszamy na Imperatyw.


 

Zanussi określił Imperatyw jako najwyraźniej religijne spośród swoich dzieł. Po raz kolejny reżyser stawia istotne pytania o sens istnienia człowieka, o obecność Boga w świecie zsekularyzowanej kultury, o rolę i los człowieka. Po raz pierwszy jednak w sposób tak bezpośredni zajmuje się kwestią relacji rozumu i wiary.

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru po wcześniejszej rezerwacji pod adresem alchemia@filmowawarszawa.org.

 

Więcej informacji o filmie znajduje się na stronie festiwalu www.gorzkiezale.com.

 

Zapraszamy!

Opublikowano 15.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.