Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zamach 13.05.1981

W dniu 13 maja 1981 na Placu Świętego Piotra w Rzymie rozegrał się dramat. Turecki zawodowy morderca, Mehmet Ali Agca, oddał trzy strzały w kierunku Papieża.

Świadectwa lekarzy dowodzą, że kula zatańczyła w ciele Ojca Świętego jak w labiryncie. Choć była to kula śmierci, po kilkugodzinnej walce lekarzy w klinice Gamelli, Papież przeżył. Jan Paweł II uznał to za działanie i opiekę Matki Bożej. Wydarzenie traktuje się jako wypełnienie drugiej tajemnicy fatimskiej.
Zamachowiec został skazany na dożywocie, jednak w 2000 roku ułaskawiono go. Wkrótce po wyjściu ze szpitala, Papież odwiedził Ali Agcę w więzieniu, publicznie wybaczając mu winy.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego składającego się z wypowiedzi świadków wspominających dzień zamachu i walki Jana Pawła II o życie.

 

[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/zamach3.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’]

Opublikowano 16.08.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.