Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zakończyła się II Papieska Szkoła Letnia

Ponad trzydziestu uczestników – najbardziej aktywnych stypendystów m. st. Warszawy  przebywało w dniach  28.07-06.08.2008 w Zawoi, aby wśród beskidzkich wzgórz dzielić się refleksją nad nauczaniem Jana Pawła II. Teraz, gdy Papieska Szkoła letnia jest za nami, można śmiało powiedzieć, że był to bardzo owocny czas -zarówno pod względem intelektualnym, jak i integracyjnym.


 

Hasło tegorocznego obozu brzmiało: "Życie jest wieczne". Nietrudno więc domyślić się, że spotkania i wszelkie dyskusje związane były właśnie z tajemnicą "życia" – zarówno tego pojmowanego indywidualnie, jak i wspólnotowo. Nie brakło zamyśleń na temat sensu cierpienia i kryzysów życiowych. Wszyscy zastanawiali się również jak przeżyć sensownie swój czas oraz jak go "uwiecznić". Nie zabrakło też gości. Byli to pacjenci Katolickiego Ruchu Antynarkotycznego wraz z br. Ksawerym Knotzem. Ci pierwsi dzielili się swoim doświadczeniem "życia na krawędzi". Brat natomiast zaznajamiał stypendystów z nauką Jana Pawła II odnosząca się do małżeństwa i rodziny.

 

Wszystkie obozowe spotkania przeplatane były wędrówkami po szlakach, którymi chadzał kiedyś kard. Karol Wojtyła…

 

 

 

Opublikowano 07.08.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.