Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zakończyła się II Papieska Szkoła Letnia

Ponad trzydziestu uczestników – najbardziej aktywnych stypendystów m. st. Warszawy  przebywało w dniach  28.07-06.08.2008 w Zawoi, aby wśród beskidzkich wzgórz dzielić się refleksją nad nauczaniem Jana Pawła II. Teraz, gdy Papieska Szkoła letnia jest za nami, można śmiało powiedzieć, że był to bardzo owocny czas -zarówno pod względem intelektualnym, jak i integracyjnym.


 

Hasło tegorocznego obozu brzmiało: "Życie jest wieczne". Nietrudno więc domyślić się, że spotkania i wszelkie dyskusje związane były właśnie z tajemnicą "życia" – zarówno tego pojmowanego indywidualnie, jak i wspólnotowo. Nie brakło zamyśleń na temat sensu cierpienia i kryzysów życiowych. Wszyscy zastanawiali się również jak przeżyć sensownie swój czas oraz jak go "uwiecznić". Nie zabrakło też gości. Byli to pacjenci Katolickiego Ruchu Antynarkotycznego wraz z br. Ksawerym Knotzem. Ci pierwsi dzielili się swoim doświadczeniem "życia na krawędzi". Brat natomiast zaznajamiał stypendystów z nauką Jana Pawła II odnosząca się do małżeństwa i rodziny.

 

Wszystkie obozowe spotkania przeplatane były wędrówkami po szlakach, którymi chadzał kiedyś kard. Karol Wojtyła…

 

 

 

Opublikowano 07.08.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.