plakat gry o wolność

Gra o Wolność. Online, 18 maja

Gra o Wolność to doroczny miejski projekt realizowany przez stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.  W tym roku, ze względu na warunki pandemii, nie mogliśmy ani przygotować, ani zrealizować klasycznej gry miejskiej, dlatego też postanowiliśmy przenieść tegoroczną rozgrywkę tam, gdzie możemy się spotykać, czyli do Internetu. Gra o Wolność poświęcona I pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1979 roku będzie okazją do poznania wydarzeń tej niezwykłej podróży, ale również usłyszenia samego Jana Pawła II i zobaczenia jak na jego słowa wówczas reagowaliśmy. Gra o Wolność. Online od 18 maja będzie dostępna na stronie www.centrumjp2.pl

Uczyń z życia arcydzieło. Młodzi o Janie Pawle II

Uczyń z życia arcydzieło, czyli kilka słów o tym, jak Jan Paweł II inspiruje dzisiaj młodych

Poprzez publikację „Uczyń z życia arcydzieło” chcemy pokazać, jaką rolę pełni w życiu młodych ludzi postać Jana Pawła II. Młodzież – byli i obecni beneficjenci Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – poprzez przywołanie słów, gestów czy wydarzeń z życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II pokaże, jak jego osoba, życie i nauczanie również dzisiaj mogą mieć przemieniającą i inspirującą moc. Ponieważ w tym roku przypada 15-lecie istnienia programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II chcemy również, oddając głos samym stypendystom, opowiedzieć o wyjątkowości tego programu.

Pobierz publikację.

Inauguracja programu

100. urodziny Karola Wojtyły/Jana Pawła II. Świętowanie online

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w dniu 18 maja zapraszamy do wspólnego świętowania na profilu Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II na Facebooku: https://www.facebook.com/stypendiajp2/. Poprzez szereg szeroko adresowanych aktywności chcemy przybliżyć postać i dokonania Jana Pawła II. Ich wspólnym mianownikiem będzie młodość. Będzie można poznać zarówno młodość samego Karola Wojtyły, jak i jego nauczanie skierowane do ludzi młodych. Chcemy ten szczególny dzień spędzić razem –  mimo że na odległość.

Dlatego też wiele z propozycji będzie opierało się na aktywnym uczestnictwie odbiorców. Nie zabraknie wyzwań, dobrej zabawy i odrobiny zdrowej rywalizacji. Konkursy z nagrodami, zagadki, quizy poza szansą na zdobycie wiedzy (i nagród), będą też doskonałą okazją do integracji oraz radosnego świętowania tego jubileuszu.

Regulaminy konkursów:

1) „Testament Archiwisty”

2) „Rebus z zadaniem”

3) „Dwa pytania do nagrania”

4) „Gra o Wolność. Online”

5) „Konkurs artystyczny”

dwa ołówki na żółtym tle

Konkurs „Jan Paweł II – człowiek odwagi”

Realizowany na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty  konkurs adresowany jest do uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Ze względu na ogłoszenie stanu epidemii finałowy etap konkursu odbył się w tym roku online.

Lista laureatów oraz finalistów oraz inne informacje o konkursie dostępne na stronie: https://www.centrumjp2.pl/konkurs2019/

pióro oraz notes

XVI Konkurs „Papieskie Życie i wolność – dar i zadanie”

Konkurs Papieski realizowany przez Instytut Tertio Millennio to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i życia papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Finał Konkursu Papieskiego zaplanowany jest na 20 czerwca 2020 roku.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.konkurspapieski.pl

Regulamin konkursu

puste krzesła w audytorium, sali

Ogólnopolski Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II „Totus Tuus”

W roku jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II konkurs ma zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży jego życiorys i główne wątki nauczania. Celem konkursu jest również ukazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu.

Uczestnikami konkursu są 3-osobowe zespoły uczniów rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas VI-VIII i szkół ponadpodstawowych.

Konkurs odbędzie się w formie zespołowego rozwiązania testu online 15  maja 2020 roku o godz. 9.00. Zgłoszenia były przyjmowane  do  20 kwietnia 2020 roku.

Głównym organizatorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie, a Centrum Myśli Jana Pawla II jest partnerem merytorycznym konkursu.

Regulamin konkursu

Zmiany dotyczące konkursu