Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

XVI Konkurs Papieskie „Życie i wolność – dar i zadanie”

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Millennio i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy  z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Konkurs składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich, polegający na rozwiązaniu testu online, rozpocznie się już 23 lutego 2020 roku. Finał Konkursu Papieskiego odbędzie się 30 maja 2020 roku. Główną nagrodą dla zwycięzcy każdego z 9 regionów, na które podzieleni są uczestnicy konkursu, jest wyjazd do Rzymu.

Centrum Myśli Jana Pawła II jest współorganizatorem  XVI Konkursu Papieskiego i będzie gospodarzem finału konkursu dla regionu mazowiecko-podlaskiego.

Regulamin konkursu

Opublikowano 10.03.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.