Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

XI Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce

17 stycznia odbył się kolejny, jedenasty już, Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.


Tym razem jego mottem były słowa z Księgi Rodzaju Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. (Rdz 1, 27). Obchody centralne miały miejsce tym razem w Zamościu.

 

Relacja z tegorocznych obchodów Dnia Judaizmu wraz z fragmentami homilii metropolity warszawskiego abp. Kazimierza Nycza (ze strony "Rzeczpospolitej")

Dzień Judaizmu w polskim Kościele został ustanowiony przez Episkopat Polski w 1997 r. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Po raz pierwszy Dzień Judaizmu obchodzono w Polsce w 1998 r. pod hasłem "Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm".
Dzień Judaizmu obchodzony jest także przez niektóre inne Kościoły lokalne, m.in. we Włoszech i Austrii.

 

informacja o Dniu Judaizmu w Kościele katolickim ze strony Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów

Opublikowano 17.01.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.