Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

XI Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce

17 stycznia odbył się kolejny, jedenasty już, Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.


Tym razem jego mottem były słowa z Księgi Rodzaju Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. (Rdz 1, 27). Obchody centralne miały miejsce tym razem w Zamościu.

 

Relacja z tegorocznych obchodów Dnia Judaizmu wraz z fragmentami homilii metropolity warszawskiego abp. Kazimierza Nycza (ze strony "Rzeczpospolitej")

Dzień Judaizmu w polskim Kościele został ustanowiony przez Episkopat Polski w 1997 r. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Po raz pierwszy Dzień Judaizmu obchodzono w Polsce w 1998 r. pod hasłem "Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm".
Dzień Judaizmu obchodzony jest także przez niektóre inne Kościoły lokalne, m.in. we Włoszech i Austrii.

 

informacja o Dniu Judaizmu w Kościele katolickim ze strony Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów

Opublikowano 17.01.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.