X Dzień Papieski – Zbiórka dla stypendystów

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzi publiczną zbiórkę pieniędzy z okazji Dnia Papieskiego. Co roku bierze w niej udział blisko 100 tysięcy wolontariuszy. Od kilku lat Centrum Myśli Jana Pawła II włącza się do zbiórki. Zapraszamy stypendystów do wsparcia tej inicjatywy.


Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na stypendia, które Fundacja przyznaje najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom pochodzącym ze wsi i małych miast. Tegoroczny, X Dzień Papieski, będzie obchodzony 10 października (w niedzielę). Będzie mu towarzyszyć hasło „Jan Paweł II – Odwaga świętości”. Tegoroczne obchody będą miały szczególny charakter ze względu na zbliżającą się uroczystość wyniesienia Papieża Polaka – patrona Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na ołtarze. Dzień Papieski ma być dla Polaków ważnym etapem duchowego przygotowania do tego wydarzenia.

Zapraszamy naszych stypendystów do włączenia się w akcję – potrzebne są osoby zarówno do zbiórki pieniędzy, jak też ich liczenia czy pomocy w biurze przy organizacji obchodów.

Aby się zgłosić, wystarczy wypełnić ankietę znajdującą się na stronie: https://www.centrumjp2.pl/node/4843/X_Dzien_Papieski.
 

Dodano: