Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa

 

Karol Wojtyła 1952-1954. Prowadzi nas szlakami prawdy.

 

Wystawa unikatowych zdjęć z lat 1952-1954, przedstawiających młodego księdza Karola Wojtyłę w otoczeniu przyjaciół, w czasie górskich wędrówek, wypraw narciarskich, rowerowych i kajakowych prezentowana będzie od 18 maja do 18 czerwca na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Organizatorami wystawy są Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II.Ekspozycja zostanie przygotowana w sposób nowoczesny, odpowiadający najnowszym tendencjom w sztuce wystawienniczej. Zdjęciom będą towarzyszyły przedmioty z wędrówek i wypraw, tj. plecak, kajak itp. Wraz ze zdjęciami oraz eksponatami ukazującymi klimat tamtych czasów, na wystawie dostępne będą także materiały opisujące i komentujące wyprawy i wędrówki, a także wydarzenia historyczne.

Wystawa poprowadzi zwiedzających szlakami wędrówek księdza Karola Wojtyły z zaprzyjaźnionymi studentami. Ekspozycja ułatwi zrozumienie specyfiki tej właśnie grupy młodzieży, skupionej wokół Karola Wojtyły oraz ukaże niełatwe czasy lat 50-tych i 60-tych, w których przyszło jej przeżywać swoją młodość. Wystawa odkryje rolę, jaką odegrała młodzież w życiu młodego księdza, a równocześnie pokaże, kim on sam stał się dla młodych ludzi…

Jan Paweł II, będąc już papieżem, w taki sposób wyjaśniał potrzebę i wartość odpoczynku: Chodzi o to, by odpoczynek nie był odejściem w próżnię, aby nie był tylko pustką. Wtedy nie będzie naprawdę wypoczynkiem. Chodzi o to, ażeby był wypełniony spotkaniem. Mam na myśli – i owszem – spotkanie z przyrodą, z górami, morzem i lasem. Człowiek w umiejętnym obcowaniu z przyrodą odzyskuje spokój, ucisza się wewnętrznie.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.