Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa w Hotelu Europejskim

Wystawa pokonkursowa na projekt krzyża upamiętniającego obecność Jana Pawła II w Warszawie
Termin: 26.09. – 09.10.2008.
Miejsce: Hotel Europejski, Warszawa

Wystawa prezentuje wyniki konkursu architektonicznego, którego celem było zaprojektowanie krzyża – pomnika, który ma zostać ustawiony na pl. Piłsudskiego w czerwcu 2009 roku, w 30. rocznicę pamiętnej pielgrzymki do Polski. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie krzyża wraz z bezpośrednim otoczeniem, który będzie nawiązywać do drewnianego krzyża ze stułą, stojącego podczas Mszy św. na pl. Zbawiciela w 1979 roku. Sylwetka Papieża, wygłaszającego na tle owego krzyża słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi! Amen” to obraz, który wszyscy doskonale pamiętamy, jednocześnie ten sam obraz, wydarzenia tak nieodległe już dziś są częścią wielkiej historii, stąd pomysł na upamiętnienie czerwcowej homilii 1979 roku.

[nggallery id=179]

Opublikowano 15.02.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 5 czerwca odbędzie się zamknięta debata ekspercka poświęcona rozumieniu sprawczości politycznej.
Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.