Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa w Hotelu Europejskim

Wystawa pokonkursowa na projekt krzyża upamiętniającego obecność Jana Pawła II w Warszawie
Termin: 26.09. – 09.10.2008.
Miejsce: Hotel Europejski, Warszawa

Wystawa prezentuje wyniki konkursu architektonicznego, którego celem było zaprojektowanie krzyża – pomnika, który ma zostać ustawiony na pl. Piłsudskiego w czerwcu 2009 roku, w 30. rocznicę pamiętnej pielgrzymki do Polski. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie krzyża wraz z bezpośrednim otoczeniem, który będzie nawiązywać do drewnianego krzyża ze stułą, stojącego podczas Mszy św. na pl. Zbawiciela w 1979 roku. Sylwetka Papieża, wygłaszającego na tle owego krzyża słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi! Amen” to obraz, który wszyscy doskonale pamiętamy, jednocześnie ten sam obraz, wydarzenia tak nieodległe już dziś są częścią wielkiej historii, stąd pomysł na upamiętnienie czerwcowej homilii 1979 roku.

[nggallery id=179]

Opublikowano 15.02.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.