Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa w Hotelu Europejskim

Wystawa pokonkursowa na projekt krzyża upamiętniającego obecność Jana Pawła II w Warszawie
Termin: 26.09. – 09.10.2008.
Miejsce: Hotel Europejski, Warszawa

Wystawa prezentuje wyniki konkursu architektonicznego, którego celem było zaprojektowanie krzyża – pomnika, który ma zostać ustawiony na pl. Piłsudskiego w czerwcu 2009 roku, w 30. rocznicę pamiętnej pielgrzymki do Polski. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie krzyża wraz z bezpośrednim otoczeniem, który będzie nawiązywać do drewnianego krzyża ze stułą, stojącego podczas Mszy św. na pl. Zbawiciela w 1979 roku. Sylwetka Papieża, wygłaszającego na tle owego krzyża słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi! Amen” to obraz, który wszyscy doskonale pamiętamy, jednocześnie ten sam obraz, wydarzenia tak nieodległe już dziś są częścią wielkiej historii, stąd pomysł na upamiętnienie czerwcowej homilii 1979 roku.

[nggallery id=179]

Opublikowano 15.02.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.