Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa „To było niemożliwe. Wynik konklawe,…

Wydarzenie: Wystawa „To było niemożliwe. Wynik konklawe, który zaskoczył śwat…”
Termin: 10.10–20.10.2008
Miejsce: Plac przed kościołem św. Anny, Warszawa
Otwarcie: 10.10 (piątek), godz. 12.00

Trzydzieści lat temu zebrani w Rzymie na konklawe kardynałowie dokonali nieoczekiwanego wyboru. Nowym następcą św. Piotra został kardynał z Polski. Wspólnie z rzymskim Ośrodkiem Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II, CMJPII organizuje wystawę przypominającą ten niezwykły moment.

W namiocie ustawionym na Placu Zamkowym, zwiedzający będą mogli obejrzeć prasę z całego świata – liczne reprodukcje pierwszych stron gazet europejskich i światowych, a na nich spekulacje sprzed i pierwsze gorące komentarze po zaskakującej decyzji konklawe. Ważnym elementem ekspozycji będą także archiwalne nagrania telewizyjne oraz zachowane doniesienia z Archiwum Polskiego Radia i Radia Wolna Europa. Na wystawie obejrzeć będzie można również oryginalne materialne pamiątki związane z osobą Kardynała Wojtyły i później Jana Pawła II, m.in. papieską sutannę, pelerynę, brewiarz itp.

Ekspozycja czynna będzie w godzinach 10-21, wstęp wolny.

Opublikowano 25.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.