Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa „To było niemożliwe…”

W poinedziałek 20.10.2008 dobiegła końca organizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II  wystawa „To było niemożliwe. Wynik konklawe, który zaskoczył śwat…” eksponowana w namiocie  na placu przed kościołem św. Anny w  Warszawie.


 

Wystawa cieszyła się nadspodziewanym zainteresowaniem ze strony Warszawiaków. W ciągu zaledwie 10 dni jej ekspozycji odwiedziło ją kilka tysięcy osób. 

 

W namiocie ustawionym na Placu Zamkowym zwiedzający  mogli obejrzeć prasę z całego świata – liczne reprodukcje pierwszych stron gazet europejskich i światowych, a na nich spekulacje sprzed i pierwsze gorące komentarze po zaskakującej decyzji konklawe. Ważnym elementem ekspozycji były także archiwalne nagrania telewizyjne oraz zachowane doniesienia z Archiwum Polskiego Radia i Radia Wolna Europa. Na wystawie obejrzeć można było również oryginalne materialne pamiątki związane z osobą Kardynała Wojtyły i później Jana Pawła II, m.in. papieską sutannę, pelerynę, brewiarz itp.

 

Opublikowano 08.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.