Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa Papież w Warszawie zakończona.

31 października w Hotelu Europejskim w Warszawie zakończyła się przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II wystawa "Papież w Warszawie".


Ukazywała ona główne wydarzenia polityczne i społeczne oraz pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny (1979, 1983, 1991, 1995, 1997, 1999, 2002) i dzień jego śmierci – 2 kwietnia 2005 roku. Ekspozycja została zaprojektowana tak, aby idąc od czasów PRL-u aż po dzień odejścia Papieża-Polaka zwiedzający mogli przypomnieć sobie lub poznać atmosferę tamtych lat oraz wyjątkowość papieskich wizyt. Fotografie i kolaże przygotowane na wystawę ukazują zarówno oficjalne życie PRL-u, jak i toczące się obok jego nurtu codzienne życie przeciętnych obywateli, na tle kolejnych pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Efektu dopełniają nagrania fragmentów papieskich homilii oraz wypowiedzi świadków tamtych wydarzeń (m.in. chórzystki, która spiewała na mszy św. w 1979 roku, oficera Biura Ochrony Rządu, członka Białej Służby).

Wystawę odwiedziło ok. 12 tysięcy osób, w tym ponad 80 grup (ok. 1400 osób), które skorzystały z zaproponowanej nieodpłatnie przez Centrum pomocy przewodników. Ekspozycja cieszyła się dużym powodzeniem także wśród uczniów warszawskich szkół.


Wpisy z Księgi Pamiątkowej

Serdecznie dziękujemy
wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wystawy.
W sposób szczególny podziękowania należą się
warszawiakom, którzy podzieli się z nami swoimi pamiątkami.
Dziękujemy, że podzielili się Państwo wspomnieniami…

Otwarcie wystawy


   

Jak "Papież w Warszawie" inspirował

Już pierwszego dnia wystawę odwiedził p.o. Prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz oraz Minister Spraw Zagranicznych Anna Fotyga. 28 października o godzinie 12.00 wystawę oglądali uczestnicy Warszawskiego Laboratoriu Wiary.

Co roku młodzi ludzie, którzy aktywnie działają w środowiskach duszpasterskich spotykają się w ramach Laboratorium Wiary, aby szukać inspiracji oraz dzielić się zdobytymi doświadczeniami, które następnie przekazują w swoich środowiskach. W tym roku pierwsze spotkanie odbyło się na wystawie ”Papież w Warszawie”. Jednym ze zwiedzających był  bp Piotr Jarecki, Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Warszawie.

Zrealizowano w ramach
Programu Operacyjnego Patriotyzm Jutra
ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Sponsorzy wystawy

Dziękujemy również firmom
EKOTRADE Sp. z o.o.
oraz
EKO-SERVICE Sp. z o.o.

 

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.