Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa „Pamiętasz i…?”

Wystawa „Pamiętasz i …?” trwała od 02.04 do 16.04.2007 r.

Celem wystawy było sprowokowanie warszawiaków do zastanowienia się nad swoją pamięcią wydarzeń z 2 kwietnia 2005 r.
Dodatkowo, chcieliśmy także przypomnieć pontyfikat Jana Pawła II oraz skłonić do zastanowienia się nad owocami pamiętnych wydarzeń.

Wystawa miała charakter decentralistyczny. Oznacza to, że ekspozycja była ulokowana w kilku punktach Warszawy.
Każdy z punktów ekspozycji ma swoją tematykę:

  • Punkt na rogu ul. Złotej i Marszałkowskiej był poświęcony uczciwemu zyskowi,
  • Punkt na rogu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej był poświęcony napięciu pomiędzy mieć i być,
  • Punkt przy Archikatedrze św. Jana (Starówka) był poświęcony miłosierdziu
  • Punkt w Al. Jana Pawła II (naprzeciwko Hali Mirowskiej) był poświęcony starości i cierpieniu
  • Punkt przy Rotundzie był poświęcony rodzinie

Każda ekspozycja składała się z 3 dwustronnie zadrukowanych tablic, na których znajdowały się świadectwa osób, które były związane z tematem danego punktu, fragmenty homilii Jana Pawła II nawiązujące do hasła danego punktu, zdjęcia reporterskie obrazujące tematykę danego punktu oraz zdjęcia reporterskie pokazujące ulice Warszawy z początku kwietnia 2005 roku.

Forma wystawy wiązała się ściśle z jej charakterem – zależało nam na tym, aby główny akcent został położony na osobę Jana Pawła II oraz jego nauczanie. Chcieliśmy aby forma wystawy była raczej tłem dla życia ulicy, a nie dominantą w danym miejscu.

Opublikowano 11.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.