Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa obrazów Jan Paweł II w cierpieniu

 Na wystawę składać się będą prace znanego włoskiego malarza, Francesco Guadagnuolo, który skomponował kilkanaście obrazów, przedstawiających Jana Pawła II w trakcie choroby. Wystawa będzie po raz pierwszy prezentowana w Polsce.


Honorowy patronat objęła nad nią Nuncjatura Apostolska.

Francesco Guadagnuolo, korzystając ze swego wielkiego talentu artystycznego sportretował Ojca Świętego z wielkim wyczuciem, oddając niezwykle wiernie podobieństwo oraz wyrazy twarzy i gesty tego wielkiego duchem człowieka.
Portrety przedstawione na wystawie kładą nacisk na „pasję Papieża”. Przedstawiają pewne wyrazy jego twarzy – tworzące swego rodzaju „via crucis” – które mogłyby się wręcz wydawać przerażające, gdyby nie to, że przedstawiają cierpienie Papieża, który nie może przemówić do wiernych.
Tym samym obrazy te niosą w sobie doniosłe treści, jako że Ojciec Święty był „świadkiem miłości i oddania w cierpieniu”.

 

Projekt organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II i Filharmonię Narodową przy współpracy Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Opublikowano 14.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.