Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa obrazów Jan Paweł II w cierpieniu

 Na wystawę składać się będą prace znanego włoskiego malarza, Francesco Guadagnuolo, który skomponował kilkanaście obrazów, przedstawiających Jana Pawła II w trakcie choroby. Wystawa będzie po raz pierwszy prezentowana w Polsce.


Honorowy patronat objęła nad nią Nuncjatura Apostolska.

Francesco Guadagnuolo, korzystając ze swego wielkiego talentu artystycznego sportretował Ojca Świętego z wielkim wyczuciem, oddając niezwykle wiernie podobieństwo oraz wyrazy twarzy i gesty tego wielkiego duchem człowieka.
Portrety przedstawione na wystawie kładą nacisk na „pasję Papieża”. Przedstawiają pewne wyrazy jego twarzy – tworzące swego rodzaju „via crucis” – które mogłyby się wręcz wydawać przerażające, gdyby nie to, że przedstawiają cierpienie Papieża, który nie może przemówić do wiernych.
Tym samym obrazy te niosą w sobie doniosłe treści, jako że Ojciec Święty był „świadkiem miłości i oddania w cierpieniu”.

 

Projekt organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II i Filharmonię Narodową przy współpracy Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Opublikowano 14.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.