Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa „Korzenie wspólnego ducha…”

W piątek 17 października 2008 roku zakończyła się wystawa „Korzenie wspólnego ducha – Jan Paweł II o Europie” organizowana w Parlamencie Europejskim w Brukseli przez Centrum Myśli Jana Pawła II.


Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem europosłów w Brukseli. W najbliższym czasie planowane są prezentacje wystawy również w innych stolicach Europy.

Głównym celem ekspozycji było przypomnienie wizji Europy, jaką konsekwentnie przez cały swój pontyfikat głosił papież Jan Paweł II. Hasłem przewodnim, zaczerpniętym z nauczania Ojca Świętego, były słowa wypowiedziane w Gnieźnie 3 czerwca 1997 roku: „Nie będzie jedności Europy, dopóki nie będzie ona wspólnotą ducha”. Wystawa przygotowana była w językach krajów Unii Europejskiej oraz po łacinie i po grecku; przedstawiała świętych patronów Europy oraz przytaczała cytaty Jana Pawła II dotyczące tego kontynentu.

Wystawa organizowana była pod auspicjami prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, kard. Józefa Glempa oraz kard. Stanisława Dziwisza.

Współorganizatorami byli posłowie do Parlamentu Europejskiego: Adam Bielan, Marcin Libicki, Wojciech Roszkowski, Jacek Saryusz-Wolski i Bogusław Sonik.

 

 

 

Mecenasi:

Opublikowano 19.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.