Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa „Korzenie wspólnego ducha…”

Wydarzenie: Wystawa „Korzenie wspólnego ducha – Jan Paweł II o Europie”
Termin: 14.10–17.10.2008
Miejsce: Parlament Europejski, Bruksela

Głównym celem wystawy jest przypomnienie wizji Europy, jaką konsekwentnie przez cały swój pontyfikat głosił Papież Jan Paweł II. Hasłem przewodnim, zaczerpniętym z nauczania Jana Pawła II, są słowa wypowiedziane w Gnieźnie 3.06.1997 roku: „Nie będzie jedności Europy, dopóki nie będzie ona wspólnotą ducha”.

Wystawa przygotowana jest w językach krajów Unii Europejskiej oraz po łacinie i grecku; przedstawia świętych patronów Europy oraz cytaty Jana Pawła II dotyczące tego kontynentu.

Wystawa organizowana jest pod auspicjami prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, kard. Józefa Glempa oraz kard. Stanisława Dziwisza.

Współorganizatorami są posłowie do Parlamentu Europejskiego: Adam Bielan, Marcin Libicki, Wojciech Roszkowski, Jacek Saryusz-Wolski i Bogusław Sonik. 

Otwarcie: 14.10.2008, godz. 18.30, Parlament Europejski, goście: prof. Rococo Buttiglione, bp Tadeusz Pieronek, prof. Chantal Delsol.

Mecenasi:

Opublikowano 11.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.