Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa „Korzenie wspólnego ducha…”

Wydarzenie: Wystawa „Korzenie wspólnego ducha – Jan Paweł II o Europie”
Termin: 14.10–17.10.2008
Miejsce: Parlament Europejski, Bruksela

Głównym celem wystawy jest przypomnienie wizji Europy, jaką konsekwentnie przez cały swój pontyfikat głosił Papież Jan Paweł II. Hasłem przewodnim, zaczerpniętym z nauczania Jana Pawła II, są słowa wypowiedziane w Gnieźnie 3.06.1997 roku: „Nie będzie jedności Europy, dopóki nie będzie ona wspólnotą ducha”.

Wystawa przygotowana jest w językach krajów Unii Europejskiej oraz po łacinie i grecku; przedstawia świętych patronów Europy oraz cytaty Jana Pawła II dotyczące tego kontynentu.

Wystawa organizowana jest pod auspicjami prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, kard. Józefa Glempa oraz kard. Stanisława Dziwisza.

Współorganizatorami są posłowie do Parlamentu Europejskiego: Adam Bielan, Marcin Libicki, Wojciech Roszkowski, Jacek Saryusz-Wolski i Bogusław Sonik. 

Otwarcie: 14.10.2008, godz. 18.30, Parlament Europejski, goście: prof. Rococo Buttiglione, bp Tadeusz Pieronek, prof. Chantal Delsol.

Mecenasi:

Opublikowano 11.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.