Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

WYSTAWA „JAN PAWEŁ II. ŹRÓDŁA”

„Jan Paweł II. Źródła” to tytuł wystawy przygotowywanej przez Muzeum Historii Polski i Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w lipcu 2016 roku. Ekspozycję można było zobaczyć na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Wystawa została objęta honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Celem wystawy  było upamiętnienie 1050. rocznicy chrztu Polski, pokazanie intelektualnego oraz  duchowego doświadczenia XX wieku, jak również promowanie historii Polski wśród osób, które pojawią się na Światowych Dniach Młodzieży.

Ekspozycja była prezentowana w specjalnie zaaranżowanym pawilonie, którego projekt powstał w pracowni Nizio Design International.

Obecnie wystawę można obejrzeć pod tym linkiem.

Opublikowano 11/04/2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Początek procesu przebaczenia zawsze należy do ofiar – pisze Sebastian Duda
Dialog
Warto zastanowić się kim i jakim był Stefan Wyszyński? – pyta Monika Maria Brzezińska
W Światowym Dniu Przeciwko Handlowi Ludźmi o nauczaniu Jana Pawła II – pisze dr Bartosz Wieczorek
Artykuł dra Bartosza Wieczorka w ramach projektu „Creatio Continua” poświęcony ekologii

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.