Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wyrok na Galileusza

Okładka książki "Wyrok na Galileusza i inne mity o nauce i religii" z grafiką spalonych kartek papieru.

Wszyscy doskonale znamy historię Galileusza czy Giordana Bruna – heretyków prześladowanych przez Kościół. Czy na pewno? Sięgnij po naszą nową książkę „Wyrok na Galileusza” i odkryj prawdę o odwiecznym dialogu nauki i religii.

Książka ukazała się po raz pierwszy w 2009 roku nakładem Harvard University Press. Obecnie – dzięki Centrum Myśli Jana Pawła II – jest dostępna także dla polskiego czytelnika. W 25 krótkich esejach autorzy podejmują rozmaite naukowo-religijne wątki. To nie tylko wciągająca lektura, ale także prawdziwa podręczna kopalnia wiedzy!

Opublikowano 03.11.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.