Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wykład prof. Reimersa w Centrum Myśli Jana Pawła II – zapraszamy 16 maja!

Serdecznie zapraszamy we wtorek 16 maja w godzinach 18:00-19:30  na konwersatorium z profesorem. Adrianem J. Reimersem, który przedstawi koncepcję człowieka i samorealizacji u Jana Pawła II / Karola Wojtyły.

Prof. Adrian Reimers jest filozofem, cenionym badaczem myśli Jana Pawła II w Stanach Zjednoczonych, szczególnie jego teorii osoby i moralności. Pracuje na uniwersytecie Notre Dame (Indiana, USA). Jego prace stanowią filozoficzny przewodnik po refleksjach i dziełach Karola Wojtyły. Podejmują także kwestie interpretacji personalizmu i jego recepcji w Stanach Zjednoczonych. W dorobku naukowym Profesora znajdują się takie publikacje jak:  Karol Wojtyla’s Personalist Philosophy: Understanding “Person and Act”, razem z Miguel Acosta (2016), Truth about the Good: Moral Norms according to John Paul II (Sapientia Press, 2011), The Soul of the Person: A Contemporary Philosophical Psychology (The Catholic University of America Press, 2006), czy An Analysis of the Concepts of Self-Fulfillment and Self-Realization in the Thought of Karol Wojtyla, Pope John Paul II (Edwin Mellen Press, 2001).   

Spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11. Konwersatorium odbędzie się w języku angielskim. Uprzejmie prosimy o zapisanie się poprzez FORMULARZ.

Opublikowano 11.05.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.