Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wykład prof. Reimersa w Centrum Myśli Jana Pawła II – zapraszamy 16 maja!

Serdecznie zapraszamy we wtorek 16 maja w godzinach 18:00-19:30  na konwersatorium z profesorem. Adrianem J. Reimersem, który przedstawi koncepcję człowieka i samorealizacji u Jana Pawła II / Karola Wojtyły.

Prof. Adrian Reimers jest filozofem, cenionym badaczem myśli Jana Pawła II w Stanach Zjednoczonych, szczególnie jego teorii osoby i moralności. Pracuje na uniwersytecie Notre Dame (Indiana, USA). Jego prace stanowią filozoficzny przewodnik po refleksjach i dziełach Karola Wojtyły. Podejmują także kwestie interpretacji personalizmu i jego recepcji w Stanach Zjednoczonych. W dorobku naukowym Profesora znajdują się takie publikacje jak:  Karol Wojtyla’s Personalist Philosophy: Understanding “Person and Act”, razem z Miguel Acosta (2016), Truth about the Good: Moral Norms according to John Paul II (Sapientia Press, 2011), The Soul of the Person: A Contemporary Philosophical Psychology (The Catholic University of America Press, 2006), czy An Analysis of the Concepts of Self-Fulfillment and Self-Realization in the Thought of Karol Wojtyla, Pope John Paul II (Edwin Mellen Press, 2001).   

Spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11. Konwersatorium odbędzie się w języku angielskim. Uprzejmie prosimy o zapisanie się poprzez FORMULARZ.

Opublikowano 11.05.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online