Wykład otwarty – Zbigniew Lew-Starowicz / Ciało w perspektywie seksuologii kulturowej

plakat

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na spotkanie online z seksuologiem i psychiatrą prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem, który przybliży rolę ciała, współczesne spojrzenie na seksualność oraz jej znaczenie w kulturze. Podczas wykładu profesor postara się odpowiedzieć na pytanie jak ciało i seksualność człowieka jest obecnie postrzegana w społeczeństwie oraz jak przenika do jego rozmienia świata.

Wykład „Ciało w perspektywie seksuologii kulturowej” odbywa się w ramach cyklu „Ciało w wielkim mieście – między nauką i teologią”. Odbędzie się on 30 października 2020 r. o godz. 18.30.

„W sferze seksu, kultura dostarcza systemu wartości, norm, zakazów i nakazów, wzorce zachowań, określone modele identyfikacji płciowej. Reguluje zachowania seksualne, styl interakcji partnerów, poddaje naturę seksualną człowieka określonej regulacji dla dobra społeczności, rodziny, małżeństwa” (Lew-Starowicz, 1988).

***

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz to psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie, profesor nauk medycznych.

LINK DO WYKŁADU: https://us02web.zoom.us/j/85217757192

Dodano: