Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wykład otwarty – Zbigniew Lew-Starowicz / Ciało w perspektywie seksuologii kulturowej

Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało 30 października 2020 r. spotkanie online z seksuologiem i psychiatrą prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem, który przybliżył rolę ciała, współczesnego spojrzenia na seksualność oraz jej znaczenie w kulturze. Podczas wykładu profesor odpowiadał na pytanie jak ciało i seksualność człowieka jest obecnie postrzegana w społeczeństwie oraz jak przenika do jego rozmienia świata.

 

„W sferze seksu, kultura dostarcza systemu wartości, norm, zakazów i nakazów, wzorce zachowań, określone modele identyfikacji płciowej. Reguluje zachowania seksualne, styl interakcji partnerów, poddaje naturę seksualną człowieka określonej regulacji dla dobra społeczności, rodziny, małżeństwa” (Lew-Starowicz, 1988).

***

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz to psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie, profesor nauk medycznych.

Opublikowano 23.10.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.