Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wykład otwarty – Zbigniew Lew-Starowicz / Ciało w perspektywie seksuologii kulturowej

Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało 30 października 2020 r. spotkanie online z seksuologiem i psychiatrą prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem, który przybliżył rolę ciała, współczesnego spojrzenia na seksualność oraz jej znaczenie w kulturze. Podczas wykładu profesor odpowiadał na pytanie jak ciało i seksualność człowieka jest obecnie postrzegana w społeczeństwie oraz jak przenika do jego rozmienia świata.

 

„W sferze seksu, kultura dostarcza systemu wartości, norm, zakazów i nakazów, wzorce zachowań, określone modele identyfikacji płciowej. Reguluje zachowania seksualne, styl interakcji partnerów, poddaje naturę seksualną człowieka określonej regulacji dla dobra społeczności, rodziny, małżeństwa” (Lew-Starowicz, 1988).

***

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz to psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie, profesor nauk medycznych.

Opublikowano 23.10.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.