Wykład otwarty – prof. Piotr Winkielman / Ucieleśnione poznanie – jak ciało pomaga nam rozumieć świat

3.12.20 / G. 18:00
plakat

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na spotkanie online z profesorem Piotrem Winkielmanem, który wygłosi wykład „Ucieleśnione poznanie – jak ciało pomaga nam rozumieć świat”.

Ciało sprawia, że postrzegamy innych jako podobnych do nas samych. Emocje, wyrażane przez gesty i ekspresje mimiczne, również wpływają na to, jak zapamiętujemy zdarzenia, wracamy do nich pamięcią, a ogólniej jak rozumiemy rzeczywistość. Gdyby nie ciało i emocje, po prostu nie byłoby nas ani kultury.

W trakcie wykładu poznamy też odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Jak ciało kształtuje nasze umysły? Czy ucieleśnione mechanizmy naszego poznania są zawsze czymś automatycznym i bezrefleksyjnym? Czy emocje są irracjonalne? Jak i dlaczego imitujemy inne osoby? Czy podejmując decyzje jesteśmy jedynie marionetkami czy wybieramy sami?

Wykład odbędzie się 3 grudnia 2020 r. o godz. 18:00. Spotkanie zorganizowane jest w ramach cyklu „Ciało w wielkim mieście – między nauką i teologią”.

Link do transmisji: https://us02web.zoom.us/j/88689266759

********

Prof. Piotr Winkielman – psycholog, pracuje na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, gdzie kieruje Laboratorium Poznania Społecznego. Wykłada również na University of Warwick w Wielkiej Brytanii oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Specjalizuje się w psychologii oraz neuronauce poznawczej i społecznej.

Dodano: