Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wykład Bernarda Lecomte’a na UKSW

Spotkanie ze studentami dziennikarstwa UKSW z francuskim dziennikarzem i pisarzem Bernardem Lecomte’m na temat polityki europejskiej i pontyfikatu Jana Pawła II w Centrum Komunikacji Społecznej i Cyfrowej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wśród poruszonych tematów znalazły się wydarzenia lat 1979-1989 w Polsce i na  świecie, a szczególnie czas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny, a także wydarzenia z placu Tiananmen, czy okresu przełomu w Rosji. Wybitny francuski dziennikarz opowiadał o roli dziennikarstwa we współczesnym świecie – etyce i standardach  pracy. Na pytanie o strach, który odczuwa dziennikarz podczas pracy, odpowiedział, że strach jest zawsze i jest konieczny. Dodał, że jedynym wyznaniem dziennikarza powinno być dziennikarstwo.

Organizatorami spotkania były Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Konrada Adenauera i Centrum Komunikacji Społecznej i Cyfrowej UKSW.

Fot. Michał Ośka

Opublikowano 06.06.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.