Wyzwolenie czy przekleństwo? Bilans rewolucji seksulanej

Panel dyskusyjny

|

Instytut Tertio Millennio

Dla wielu ludzi rewolucja seksualna stała się symbolem nowoczesności, wolności oraz wyzwolenia z przestarzałych, opresyjnych reguł, patriarchatu i ograniczenia praw jednostki. Z perspektywy ponad pięćdziesięciu lat dzielących nas od początku tego procesu, można zbadać realne skutki tych zmian. Ten temat podejmiemy razem z Instytutem Tertio Millennio już 12 listopada o godzinie o 18:00 w naszym Centrum. Zapraszamy na panel dyskusyjny „Wyzwolnie czy przekleństwo? Bilenas rewolucji seksualnej”.

Jedną z najbardziej niespodziewanych zmian jest pojawienie się dzielącej społeczeństwo polityki tożsamości. Jaki jest związek między pigułką antykoncepcyjną a aborcją na życzenie? Czemu portale randkowe utrudniają wchodzenie w stałe związki? Jak zmienił się poziom szczęścia kobiet na przestrzeni lat?

W rozmowie udział wezmą:

prof. Mary Eberstadt – pracownik naukowy w Faith & Reason Institute i autorka znanych książek o zmieniającym się społeczeństwie, tj.: „Adam i Ewa po pigułce. Paradoksy rewolucji seksualnej” czy „Pierwotne krzyki. Jak rewolucja seksualna stworzyła politykę tożsamości”. W swoich pracach zgłębia problem przemian społecznych – zmian kształtu rodziny, sekularyzacji czy radykalizacji nastrojów w życiu publicznym. Prof. Eberstadt w swoich badaniach czerpie z takich dziedzin jak antropologia, historia intelektualna, filozofia, kultura popularna, socjologia i teologia. W centrum jej różnorodnych zainteresowań znajdują się pytania dotyczące filozofii i kultury cywilizacji zachodniej oraz losów i aspiracji człowieka ponowoczesnego. Prof. Eberstadt jest także wykładowcą szkoły letniej Tertio Millennio Seminar on the Free Society, w której co roku uczestniczą studenci z Polski, Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Maria Ciostek – literaturoznawca i pedagog. Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i Etudes slaves Sorbony. Naukowo zajmuje się historią literatury XIX w., jej związkami polsko-francuskimi i translatoryką. Redaktor w podcaście Instytutu Tertio Millennio „Światła miasta”, w którym z zaproszonymi gośćmi analizuje współczesne zmiany społeczne i ich konsekwencje.

dr Maria Ciostek – literaturoznawca i pedagog. Doktor nauk humanistycznych, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i Etudes slaves Sorbony. Naukowo zajmuje się historią literatury XIX w., jej związkami polsko-francuskimi i translatoryką. Redaktor w podcaście Instytutu Tertio Millennio „Światła miasta”, w którym z zaproszonymi gośćmi analizuje współczesne zmiany społeczne i ich konsekwencje.

Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz!


Centrum Myśli Jana Pawła II jest partnerem wydarzenia.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.