Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa o Janie Pawle II na Litwie

26 października o godzinie 11:00 w Białej Sali Biblioteki Uniwersytetu Wileńskiego odbędzie się wernisaż wystawy „Św. Jan Paweł II i bł. Władysław Bukowiński – Polscy Orędownicy Wolności”. Ekspozycja prezentuje nauczanie Jana Pawła II, upamiętnia jego pielgrzymkę na Litwę oraz przedstawia osobę bł. ks. Władysława Bukowińskiego.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będą prelekcje zaproszonych gości. W dyskusji pt. „Wpływ św. Jana Pawła II na dążenia wolnościowe Litwinów” głos zabiorą Łukasz Ofiara, ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II, autor wystawy „Jan Paweł II – człowiek z wolności“ oraz Vytautas Ališauskas, profesor Uniwersytetu Wileńskiego, były ambasador Republiki Litewskiej. Prelekcje odbędą się w języku polskim i litewskim z tłumaczeniem symultanicznym.

Wystawę będzie można oglądać w Bibliotece Uniwersytetu Wileńskiego do 18.11.2018. Wydarzenie organizowane we współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie. Centrum Myśli Jana Pawła II jest partnerem merytorycznym wydarzenia.

W ramach projektu powstaną dwie kolejne wystawy upamiętniające pielgrzymki Jana Pawła II do Kazachstanu (otwarcie ekspozycji 9 listopada w Astanie) i na Ukrainę (otwarcie 15 listopada we Lwowie).

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”.

 

    

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.