Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

SZTAFETA MIŁOSIERDZIA

Biegiem podaruj książkę!

Warszawa, 28.04.2019, godz. 13.00
skwer Anki Kowalskiej i skwer Bohdana Wodiczko

Sztafeta Miłosierdzia to wydarzenie społeczne organizowane przez wolontariuszy Centrum Myśli Jana Pawła II skupionych w Inkubatorze Miłosierdzia – papieskim wolontariacie młodzieżowym. Głównym celem Sztafety jest promowanie idei wolontariatu, ukazywanie wolontariatu jako drogi do wieloaspektowego rozwoju, a także sieciowanie organizacji wolontariackich działających w Warszawie. Dzięki podjęciu tej inicjatywy chcemy skumulować dobro i udowodnić, że zmiana społeczna staje się możliwa na drodze współpracy.

Zaproszenie do uczestnictwa w Sztafecie Miłosierdzia w sposób szczególny kierujemy do organizacji wolontariackich i wolontariuszy działających w Warszawie, a także do osób związanych z pomaganiem i miłosierdziem.

Nasza Sztafeta jest biegiem innym niż wszystkie, ponieważ odwraca porządek tradycyjnej rywalizacji sportowej. Biegamy nie z pałeczkami, lecz z książkami, które po wydarzeniu przekażemy trzem organizacjom: Fundacji Zmiana (organizatorowi akcji „Książki w Pudle”, zbierających książki dla więźniów), Domowi Pomocy Społecznej „Chemik” oraz Domom Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia. Książka to nieoczywisty dar, dla nas jednak znaczący, bo podkreślający, że wolontariat stanowi świetny sposób na wieloaspektowy rozwój dla osób przyjmujących pomoc, osób pomagających, organizacji, wspólnoty czy społeczeństwa. Uczestnicy Sztafety Miłosierdzia nie będą biegać sami: przy kolejnych stacjach będą dołączać do nich pozostali uczestnicy, aby na mecie mogli znaleźć się wszyscy. Zwycięża każdy uczestnik, który osiągnie metę, bo tylko działając wszyscy razem, tworzymy zwycięską drużynę, która może zmienić rzeczywistość.

Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia na dwóch warszawskich skwerach położonych w centrum miasta: skwerze Anki Kowalskiej oraz skwerze Bohdana Wodiczko. Rejestrację zespołów uczestników rozpoczniemy o godz. 12.30, natomiast sam bieg zaczniemy o godz. 13.00. Podczas rejestracji każdy uczestnik otrzyma bransoletkę oraz numerek biegacza, który przyczepi do koszulki. Prosimy zgłaszające się zespoły o zabranie ze sobą dowolnego elementu garderoby, który nawiąże do rodzaju wykonywanej działalności wolontariackiej.

Wydarzenie zakończy się piknikowym finałem na dziedzińcu Centrum Myśli Jana Pawła II. Tam zmierzymy, jak duży stos książek wspólnie zebraliśmy i jak wiele dobra przekażemy dalej. Podczas pikniku odbędą się także gry zespołowe, a zespoły zaprezentują krótko swoją działalność i zrobią sobie pamiątkowe zdjęcia. Na dziedzińcu stanie ponadto wielka ściana myśli, do której uczestnicy będą mogli przywiesić kartki ze swoimi przemyśleniami na temat wolontariatu i wspólnie stworzyć mapę wartości i planów na przyszłość.

Liczymy na to, że Sztafeta Miłosierdzia stanie się pierwszym krokiem w kierunku długofalowej integracji wolontariuszy działających w Warszawie i okolicach. Aby kontynuować współpracę, po Sztafecie Miłosierdzia zamierzamy zorganizować kolejne spotkanie z organizacjami wolontariackimi gotowymi do podejmowania wspólnych wyzwań.

Zapisy

Regulamin

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.