Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Święto Dziękczynienia – „Dziękujemy za niepodległość”

Na zaproszenie kardynała Kazimierza Nycza i Centrum Opatrzności Bożej Cemtrum Myśli Jana Pawła II włączyło się w organizację centralnych uroczystości Święta Dziękczynienia.  Hasło przewodnie tegorocznych obchodów wpisywało się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i brzmiało „Dziękujemy za niepodległość”.

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II dokonał oprawy muzycznej uroczystej Mszy Świętej, która była transmitowana w TVP Polonia. Po raz pierwszy w wykonaniu Chóru zabrzmiały m.in. „Ave verum corpus” Jana Krutula oraz „Deus Caritas est” Michała Malca. Chórowi towarzyszył przy organach Damian Skowroński.

Swój wkład w organizację wydarzeniamają mieli wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II, którzy włączyli się w przygotowanie miasteczka dla dzieci.

 

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.