Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z Krzysztofem Zanussim i prezentacja książki „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”

17 grudnia 2019 r. o godz. 18.00 w Centrum Myśli Jana Pawła II odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Zanussim. Okazją do rozmowy ze znanym reżyserem i scenarzystą będzie wydana przez wydawnictwo Działania Wizualne książka  „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”.

Krzysztof Zanussi to niewątpliwie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich reżyserów, scenarzystów filmowych, teatralnych i telewizyjnych, producentów filmowych, a także publicysta i filozof. Spotkanie będzie szansą, by dowiedzieć się, na czym polega szczęśliwe małżeństwo i jak budować trwałe relacje między żoną i mężem, czym dla Zanussich jest miłość oraz jaką rolę pełni  w ich życiu wiara, a także jak nauczanie Jana Pawła II o małżeństwie odnosi się do ich codzienności.

Atutem książki jest nie tylko dynamiczna formuła równoczesnej rozmowy z małżonkami, ale także opowieść o historii ich wspólnego życia, inspiracji i pasjach, oraz problemach, które znalazły odbicie w filmach reżysera.

„Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem” to wyjątkowy wywiad rzeka dotyczący spraw najważniejszych w każdym związku, nie tylko artystycznym. Jest to pierwsza książka pokazująca dotąd mało znane życie prywatne Krzysztofa Zanussiego i jego żony Elżbiety.

Po lekturze książki można odnieść do małżeństwa Elżbiety i Krzysztofa Zanussich słowa z utworu „Przed sklepem jubilera” Karola Wojtyły –„dotąd dwoje, lecz jeszcze nie jedno, odtąd jedno, chociaż nadal dwoje”.

Rozmowę z Krzysztofem Zanussim poprowadzi  Barbara Gruszka-Zych

17 grudnia 2019 r.

godz. 18.00

Centrum Myśli Jana Pawła II, 1 piętro

WSTĘP WOLNY

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.